Newsletter

Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
ul. Posiłkowa 4a
47-300 Dąbrówka Górna
gmina/poczta: Krapkowice
woj. opolskie

tel. 77 44 044 98
tel. 77 44 044 96
tel.kom. 666 610 405
tel.kom. 782 176 321
fax. 77 44 044 92
e-mail: info(Zamień tę część adresu na znak @)pro-vent.pl

Budowa rekuperatora MISTRAL

rekuperator mistral 3000 ec otwartaObudowy rekuperatorów w całości wykonane są z płyt PCV. Wnętrze obudowy wygłuszono akustycznie i ocieplono termicznie pianką polietylenową. Dzięki temu obudowa charakteryzuje się dobrymi właściwościami tłumienia drgań, dobrym tłumieniem akustycznym oraz niskim współczynnikiem przenikania ciepła. Obudowa central jest odporna na warunki atmosferyczne oraz promieniowanie UV i charakteryzuje się dużą sztywnością przy niewielkim ciężarze urządzenia. Współczynnik przenikania ciepła: U=0,38–0,44 W/m2 K. Obudowa centrali MISTRAL została zaprojektowana tak, aby możliwe było sprawne odprowadzenie dużych ilości wody pochodzącej z procesu kondensacji pary wodnej w wymienniku ciepła, dlatego w bocznej ściance centrali znajduje się rurka odprowadzania skroplin oraz otwory odpływu awaryjnego. Pokrywę inspekcyjną wykonano z warstwowej, antywibracyjnej płyty aluminiowej z dodatkową izolacją pianką polietylenową. Pokrywa mocowana jest do centrali przy pomocy specjalnie zaprojektowanych gałek.

KRZYŻOWY WYMIENNIK CIEPŁA

Wymiennik krzyżowy wykonany jest z płyt z tworzyw sztucznych ułożonych w jarzmie z blachy kwasoodpornej i przystosowany do przepływu powietrza o temp. do max. 45°C. Konstrukcja wymiennika ciepła opracowana w firmie Pro-Vent została zgłoszona w Urzędzie Patentowym RP. Wszystkie rekuperatory MISTRAL mają indywidualnie zaprojektowany wymiennik ciepła, przy projektowaniu którego położono szczególny nacisk na uzyskanie jak największej sprawności temperaturowej. Wysoką sprawność uzyskano dzięki wyjątkowo dużej powierzchni wymiany, zaś niewielki ciężar wymiennika oraz zwarta, sztywna konstrukcja umożliwiają bezproblemową jego konserwację (okresowe mycie). Wymiennik mocowany jest w centrali w elastycznych prowadnicach.

krzyzowy wymiennik ciepla rekuperatora

PRZECIWPRĄDOWY WYMIENNIK CIEPŁA

Wymiennik przeciwprądowy, podobnie jak krzyżowy wykonany jest z płyt z tworzyw sztucznych ułożonych w jarzmie z blachy kwasoodpornej i przystosowany do przepływu powietrza o temp. do max. 45°C. Konstrukcja wymiennika opracowana w firmie Pro-Vent została zgłoszona w Urzędzie Patentowym RP. Wymiennik mocowany jest w centrali w elastycznych prowadnicach. Występuje w centralach typu PRO, SMART oraz SLIM. Wielkość każdego wymiennika dostosowana jest do wielkości przepływu powietrza, tak by zoptymalizować stopień wymiany ciepła. Tego typu układy mogą osiągać sprawność temperaturową do 92% .

przeciwpradowy wymiennik ciepla rekuperatora

WENTYLATORY

Wszystkie rekuperatory MISTRAL zaopatrzone są w wentylatory promieniowe niemieckiej firmy EBM. Rodzaj i wielkość wentylatorów dla poszczególnych rekuperatorów zostały dobrane w celu optymalizowania parametrów zużycia energii, a także poziomu emitowanego dźwięku. Na życzenie klienta istnieje możliwość indywidualnego doboru wentylatorów. Wysoka jakość użytych wentylatorów gwarantuje wieloletnią bezawaryjną pracę centrali.

wentylatory

BYPASS AUTOMATYCZNY

Rekuperatory przeciwprądowe MISTRAL PRO, SMART oraz SLIM, a także rekuperatory z wymiennikiem krzyżowym MISTRAL DUO wyposażone są w automatyczny bypass wymiennika, który pozwala na nawiewanie powietrza bez odzysku ciepła.

STEROWANIE I AUTOMATYKA

Pełną informację o sterowaniu rekuperatora znajdą Państwo w dziale Sterowanie.

Zobacz także

PRO-VENT