Newsletter

Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
ul. Posiłkowa 4a
47-300 Dąbrówka Górna
gmina/poczta: Krapkowice
woj. opolskie

tel. 77 44 044 98
tel. 77 44 044 96
tel.kom. 666 610 405
tel.kom. 782 176 321
fax. 77 44 044 92
e-mail: info(Zamień tę część adresu na znak @)pro-vent.pl

Jak zapewnić sprawny odpływ skroplin z rekuperatora?

Skąd biorą się skropliny?

Wydzielanie się skroplin (wody) w wymienniku jest naturalnym procesem wynikającym ze znacznych różnic temperatur w czasie pracy centrali. W centrali MISTRAL, skropliny gromadzone są w jej komorze centrali i dalej poprzez przeznaczony do tego otwór odprowadzane są na zewnątrz urządzenia.

Stabilne podwyższenie, odpowiednie pochylenie rekuperatora

Rekuperator powinien być usadowiony na wypoziomowanym, stabilnym podwyższeniu. Sprawne odprowadzenie kondensatu wymaga pochylenia samego urządzenia w kierunku odpływu skroplin (ok. 2-5%) oraz pochylenie centrali w kierunku tylnej ścianki (ok. 2% dla central montowanych w pionie lub 5% dla central podwieszanych).

Pochylenie rekuperatora mistral dla odprowadzenia skroplin

Podłączenie przewodów odpływu skroplin, wykonanie syfonu

Przewody odprowadzenia skroplin należy ułożyć ze spadkiem do wewnętrznych przewodów kanalizacji lub na zewnątrz budynku. W przypadku układania przewodów w przestrzeni nieogrzewanej należy je zabezpieczyć otuliną cieplną oraz samoregulującym przewodem grzejnym.

Na instalacji odpływu skroplin bezwzględnie musi być wykonany syfon, który w czasie normalnej pracy powinien być zalany wodą. Aby uniknąć ryzyka zaciągania powietrza przy małej ilości skroplin, zaleca się wykorzystać gotowy syfon kulowy Pro-Vent. W ofercie dostępne są również podkłady tłumiące, które oprócz podwyższenia centrali zapewniają tłumienie drgań przenoszonych na podłoże.

Zobacz także

PRO-VENT