Newsletter

Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
ul. Posiłkowa 4a
47-300 Dąbrówka Górna
gmina/poczta: Krapkowice
woj. opolskie

tel. 77 44 044 98
tel. 77 44 044 96
tel.kom. 666 610 405
tel.kom. 782 176 321
fax. 77 44 044 92
e-mail: info(Zamień tę część adresu na znak @)pro-vent.pl

Który program automatyczny pracy rekuperatora wybrać?

webmanipulator sterowanie rekuperatorem tablet pureW sterownikach oferujących programy automatyczne proponujemy do wyboru 7 fabrycznych programów pozwalających na szybkie włączenie optymalnego trybu pracy rekuperatora.

Gdy nikogo nie ma w domu

Program F0 (pusty dom) jest zalecany, gdy przez dłuższy czas obiekt stoi pusty (np. podczas urlopu). Wentylacja pracuje w cyklach 6-godzinnych raz pracując na najniższym biegu, a raz nie pracując wcale (bieg STOP). Centrala dopuszcza większe wychłodzenie budynku przyczyniając się do dużych oszczędności bez dyskomfortu dla domowników.

Gdy domownicy pracują na pierwszą zmianę

Jeśli domownicy przebywają w domu głównie popołudniu, zaleca się używanie programu F1 (pierwsza zmiana – komfort) lub F4 (pierwsza zmiana – ekonomiczny). Wentylacja nawiewa wyższą temperaturę w godzinach porannych oraz popołudniowych. Nieco niższa temperatura jest nawiewana w nocy kiedy śpimy oraz w godzinach roboczych, kiedy nikogo nie ma w domu. Oba programy różnią się jedynie wydajnością wentylacji. Program komfort przez całą dobę pracuje na wyższym biegu niż program ekonomiczny (mamy do wyboru większy komfort lub większą oszczędność).

Gdy domownicy pracują na drugą zmianę

Jeśli domownicy przebywają w domu głównie w godzinach tradycyjnie roboczych, zaleca się używanie programu F2 (druga zmiana – komfort) lub F5 (druga zmiana – ekonomiczny). Wentylacja nawiewa wyższą temperaturę w godzinach „dziennych” oraz późnowieczornych. Nieco niższa temperatura jest nawiewana późną nocą kiedy śpimy oraz późnym popołudniem, kiedy nikogo nie ma w domu. Oba programy różnią się jedynie wydajnością wentylacji. Program komfort przez całą dobę pracuje na wyższym biegu niż program ekonomiczny (mamy do wyboru większy komfort lub większą oszczędność).

Kiedy przez większość dnia ktoś jest w domu

Jeśli nie wszyscy wychodzą z domu o stałych porach, zaleca się używanie programu F3 (rodzina – komfort) lub F6 (rodzina – ekonomiczny). Wentylacja nawiewa wyższą i niższą temperaturę w cyklach 3-godzinnych, dzięki czemu przez cały dzień możemy cieszyć się odpowiednią temperaturą w pomieszczeniach. Oba programy różnią się jedynie wydajnością wentylacji. Program komfort przez całą dobę pracuje na wyższym biegu niż program ekonomiczny (mamy do wyboru większy komfort lub większą oszczędność).

Programy definiowane przez użytkownika

W przypadku kiedy żaden z proponowanych programów nie wpisuje się w potrzeby użytkownika, dajemy możliwość zdefiniowania aż czterech własnych programów. Nastawy poszczególnych funkcji oraz urządzeń wbudowanych rekuperatora, a także urządzeń zewnętrznych mogą być zaprogramowane osobno dla każdego dnia tygodnia.

Zobacz także

PRO-VENT