Logotyp Pro-Vent
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
ul. Posiłkowa 4a    47-300 Dąbrówka Górna   
poczta: Krapkowice    gmina: Krapkowice    województwo: opolskie
tel.: 77 440 44 98    fax: 77 440 44 92    serwis: 665 005 950    info@pro-vent.pl    www.pro-vent.pl
Informujemy, że z powodu awarii u operatora telefonii, przez najbliższe 48 godzin mogą występować problemy z kontaktem na telefony stacjonarne z prefixem (77).

Bardzo prosimy o kontakt na telefony komórkowe:
666 610 405,
782 176 321,

serwis:
665 00 59 50,
887 81 06 11.
Rekuperatory, rekuperacja Gdańsk Katowice Kraków Lublin Olsztyn Opole Szczecin Warszawa Wrocław Łódź Białystok Bydgoszcz

Automatyka

Automatyka RC6 Mini

RC6 Mini to automatyka dedykowana do prostych instalacji w domkach jednorodzinnych oraz obiektach użyteczności publicznej.

RC6 MINI to wersja uproszczona sterownika RC6 KOMFORT.

Dostępny w kilku wariantach kolorystycznych obudowy, z możliwością zmiany koloru podświetlenia. Daje to wiele możliwości dopasowania go do wnętrza i umożliwia umieszczenie go w centralnym i łatwo dostępnym miejscu dla wszystkich użytkowników.

Parametry pracy centrali sygnalizowane są za pomocą ikon oraz skrótów słownych w języku angielskim, co powoduje, że od razu widać, jak pracuje cały system wentylacji w obiekcie. W zależności od zastosowanego sterownika manipulator RC6 dostępny jest w konfiguracjach RC6 mini i RC6 komfort, dając możliwość zastosowania go od bardzo prostych po rozbudowane układy wentylacji.

Dla wszystkich, którym wystarczy zawężony do wersji podstawowej sposób programowania i sterowania pracą centrali wentylacyjnej MISTRAL stworzyliśmy sterownik S4 współpracujący z manipulatorem RC6. Sterownik pozwala na zaprogramowanie pracy centrali w trybie tygodniowym (2 programy dobowe), posiada funkcję wietrzenia, obsługę nagrzewnicy elektrycznej, przepustnicy strefowej, a także pozwala wykorzystać podstawową zaletę centrali wyposażonej w wentylatory EC czyli możliwość ustawienia wydajności obu wentylatorów niezależnie z dokładnością do 1%.

Ograniczenie dodatkowych funkcji sterownika pozwoliło w znacznym stopniu uprościć jego obsługę oraz programowanie, które można teraz przeprowadzić w przeciągu kilku minut. Dotykowy ekran LCD pozwala na bardziej intuicyjną obsługę, a podświetlenie RGB oraz warianty kolorystyczne obudowy umożliwiają dostosowanie wyglądu manipulatora do gustu użytkownika.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej techniki mikroprocesorowej sterownik jest urządzeniem niezawodnym, oszczędnym w eksploatacji i łatwym w obsłudze, przy równoczesnym zapewnieniu rozbudowanych możliwości sterowania pracą systemu wentylacyjnego i konfiguracji samego sterownika.

Uwzględniając uwagi klientów w nowej wersji sterownika wprowadzono możliwość sterowania pracą dodatkowej chłodnicy lub nagrzewnicy do końcowej obróbki termicznej powietrza. W komplecie z kanałowym czujnikiem temperatury umożliwia to ustawienie konkretnej temperatury powietrza nawiewanego do pomieszczeń. Obsługiwane są nagrzewnice elektryczne z dostępnym sterowaniem elektronicznym pulser lub załącz wyłącz.

Dodatkowo sterownik umożliwia też ręczne sterowanie pracą dodatkowej przepustnicy strefowej, której stan zmieniać można z poziomu manipulatora.

Wraz z nowymi funkcjami sterownik S4 zapewnia więc większy komfort użytkowania pomieszczeń poprzez regulację temperatury nawiewu oraz możliwość bardziej ekonomicznej dystrybucji powietrza poprzez podział instalacji wentylacyjnej na strefy.

W komplecie z obsługiwanymi wcześniej funkcjami jak sterowanie bypassem, GWC automatyka RC6 mini zapewnia możliwość autonomicznego sterowania pracą systemu wentylacji w większości prostych instalacji.

Automatyka RC6 mini oferuje następujące funkcje

 • 4 stopnie wydajności wentylacji,
 • możliwość zmiany koloru podświetlenia manipulatora,
 • program czasowy - możliwość zautomatyzowania pracy centrali w cyklu tygodniowym, poprzez ustawienie 2 programów dobowych dla kolejnych dni tygodnia,
 • ustawianie pozycji programu dobowego z dokładnością do 1 godziny (GG),
 • automatyczne sterowanie wydajnością wentylacji według programu czasowego,
 • w przypadku wentylatorów EC możliwość płynnej zmiany wydajności z dokładnością do 1%, niezależnie dla obu wentylatorów,
 • sterowanie pracą dodatkowej wtórnej chłodnicy lub nagrzewnicy elektrycznej schładzającej lub dogrzewającej powietrze nawiewane do pomieszczeń (regulacja temperatury nawiewu),
 • automatyczna zmiana temperatury nawiewu zgodnie z ustawieniami programu czasowego,
 • niezależne programy dobowe dla nagrzewnicy i wydajności,
 • sterowanie odzyskiem ciepła centrali (przepustnica bypassu) ręcznie lub automatyczne na podstawie temperatur,
 • sterowanie przepustnicą GWC ręcznie lub automatyczne na podstawie temperatury zewnętrznej,
 • sterowanie manualne pracą dodatkowej przepustnicy strefowej,
 • sygnał pracy centrali - sterowanie pracą klap odcinających na instalacji,
 • informacja o konieczności wymiany filtrów (komunikat czasowy),
 • współpraca z instalacją alarmową domu (funkcja pusty dom),
 • współpraca z okapem kuchennym (funkcja wymuszenia wietrzenia),
 • współpraca z instalacją kominkową DGP (funkcja wymuszenia pracy centrali),
 • zaawansowany algorytm kontroli oszronienia wymiennika ciepłą zapewniający prawidłową pracę centrali w każdych warunkach,
 • sterowanie pracą układu rozmrażania wymienników poprzez wyłączenie nawiewu, wstępne podgrzanie powietrza nagrzewnicę elektryczną lub recyrkulację,

Opis wszystkich możliwości i różnic zawiera tabela z zestawieniem możliwości sterowników i dopasowanych do nich manipulatorów.

Kolorystyka

Kolorystyka manipulatora RC6 Mini jest identyczna jak manipulatora RC6 Komfort. Kolory przypominamy poniżej.

Kolor podświetlenia ekranu możesz zmienić samodzielnie w dowolnym momencie.

Kolorystyka ramek w palecie RAL:

W wersji ciemnej:

 • ramka zewnętrzna 7043 - grafit
 • ramka wewnętrzna 9022 - srebrny

W wersji jasnej:

 • ramka zewnętrzna 1013 - ecru
 • ramka wewnętrzna 7048 - lekko złoty

Ograniczenia

UWAGA! Ze względu na duży stopień możliwości sterowników procesorowych przy ograniczonej liczbie wejść/wyjść nie wszystkie funkcje dostępne są jednocześnie. Sterowniki w wersji podstawowej wykorzystują tylko część możliwości, dodatkowe funkcje są uruchamiane na życzenie klienta.

UWAGA! Sterownik S4 nie posiada żadnych możliwości komunikacji z urządzeniami (sterownikami) zewnętrznymi. W przypadku potrzeby kontroli parametrów pracy centrali z poziomu sterowników zewnętrznych lub chęci dostępu, sterowania pracą centrali z poziomu komputera, tableta, smartfonu itp. niezbędne jest zastosowanie w centrali wentylacyjnej sterownika uproszczonego S2 lub bardziej zaawansowanego S3.

Do pobrania

Broszura sterownika RC6 MINI

Instrukcja sterownika RC6 MINI - pełna

Dodatkowe informacje

Zobacz także:Logotyp Pro-Vent
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
ul. Posiłkowa 4a    47-300 Dąbrówka Górna   
poczta: Krapkowice    gmina: Krapkowice    województwo: opolskie
tel.: 77 440 44 98    fax: 77 440 44 92    serwis: 665 005 950    info@pro-vent.pl    www.pro-vent.pl

^ Do góry