Logotyp Pro-Vent
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
ul. Posiłkowa 4a    47-300 Dąbrówka Górna   
poczta: Krapkowice    gmina: Krapkowice    województwo: opolskie
tel.: 77 440 44 98    fax: 77 440 44 92    serwis: 665 005 950    info@pro-vent.pl    www.pro-vent.pl
Zapisz się do newslettera!
Bądź na bieżąco w swojej branży.
Rekuperatory, rekuperacja Gdańsk Katowice Kraków Lublin Olsztyn Opole Szczecin Warszawa Wrocław Łódź Białystok Bydgoszcz

Automatyka

Automatyka RC6 Mini

RC6 Mini to automatyka dedykowana do prostych instalacji w domkach jednorodzinnych oraz obiektach użyteczności publicznej.

RC6 MINI to wersja uproszczona sterownika RC6 KOMFORT.

Dostępny w kilku wariantach kolorystycznych obudowy, z możliwością zmiany koloru podświetlenia. Daje to wiele możliwości dopasowania go do wnętrza i umożliwia umieszczenie go w centralnym i łatwo dostępnym miejscu dla wszystkich użytkowników.

Parametry pracy centrali sygnalizowane są za pomocą ikon oraz skrótów słownych w języku angielskim, co powoduje, że od razu widać, jak pracuje cały system wentylacji w obiekcie. W zależności od zastosowanego sterownika manipulator RC6 dostępny jest w konfiguracjach RC6 mini i RC6 komfort, dając możliwość zastosowania go od bardzo prostych po rozbudowane układy wentylacji.

Dla wszystkich, którym wystarczy zawężony do wersji podstawowej sposób programowania i sterowania pracą centrali wentylacyjnej MISTRAL stworzyliśmy sterownik S4 współpracujący z manipulatorem RC6. Sterownik pozwala na zaprogramowanie pracy centrali w trybie tygodniowym (2 programy dobowe), posiada funkcję wietrzenia, obsługę nagrzewnicy elektrycznej, przepustnicy strefowej, a także pozwala wykorzystać podstawową zaletę centrali wyposażonej w wentylatory EC czyli możliwość ustawienia wydajności obu wentylatorów niezależnie z dokładnością do 1%.

Ograniczenie dodatkowych funkcji sterownika pozwoliło w znacznym stopniu uprościć jego obsługę oraz programowanie, które można teraz przeprowadzić w przeciągu kilku minut. Dotykowy ekran LCD pozwala na bardziej intuicyjną obsługę, a podświetlenie RGB oraz warianty kolorystyczne obudowy umożliwiają dostosowanie wyglądu manipulatora do gustu użytkownika.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej techniki mikroprocesorowej sterownik jest urządzeniem niezawodnym, oszczędnym w eksploatacji i łatwym w obsłudze, przy równoczesnym zapewnieniu rozbudowanych możliwości sterowania pracą systemu wentylacyjnego i konfiguracji samego sterownika.

Uwzględniając uwagi klientów w nowej wersji sterownika wprowadzono możliwość sterowania pracą dodatkowej chłodnicy lub nagrzewnicy do końcowej obróbki termicznej powietrza. W komplecie z kanałowym czujnikiem temperatury umożliwia to ustawienie konkretnej temperatury powietrza nawiewanego do pomieszczeń. Obsługiwane są nagrzewnice elektryczne z dostępnym sterowaniem elektronicznym pulser lub załącz wyłącz.

Dodatkowo sterownik umożliwia też ręczne sterowanie pracą dodatkowej przepustnicy strefowej, której stan zmieniać można z poziomu manipulatora.

Wraz z nowymi funkcjami sterownik S4 zapewnia więc większy komfort użytkowania pomieszczeń poprzez regulację temperatury nawiewu oraz możliwość bardziej ekonomicznej dystrybucji powietrza poprzez podział instalacji wentylacyjnej na strefy.

W komplecie z obsługiwanymi wcześniej funkcjami jak sterowanie bypassem, GWC automatyka RC6 mini zapewnia możliwość autonomicznego sterowania pracą systemu wentylacji w większości prostych instalacji.

Automatyka RC6 mini oferuje następujące funkcje

 • 4 stopnie wydajności wentylacji,
 • możliwość zmiany koloru podświetlenia manipulatora,
 • program czasowy - możliwość zautomatyzowania pracy centrali w cyklu tygodniowym, poprzez ustawienie 2 programów dobowych dla kolejnych dni tygodnia,
 • ustawianie pozycji programu dobowego z dokładnością do 1 godziny (GG),
 • automatyczne sterowanie wydajnością wentylacji według programu czasowego,
 • w przypadku wentylatorów EC możliwość płynnej zmiany wydajności z dokładnością do 1%, niezależnie dla obu wentylatorów,
 • sterowanie pracą dodatkowej wtórnej chłodnicy lub nagrzewnicy elektrycznej schładzającej lub dogrzewającej powietrze nawiewane do pomieszczeń (regulacja temperatury nawiewu),
 • automatyczna zmiana temperatury nawiewu zgodnie z ustawieniami programu czasowego,
 • niezależne programy dobowe dla nagrzewnicy i wydajności,
 • sterowanie odzyskiem ciepła centrali (przepustnica bypassu) ręcznie lub automatyczne na podstawie temperatur,
 • sterowanie przepustnicą GWC ręcznie lub automatyczne na podstawie temperatury zewnętrznej,
 • sterowanie manualne pracą dodatkowej przepustnicy strefowej,
 • sygnał pracy centrali - sterowanie pracą klap odcinających na instalacji,
 • informacja o konieczności wymiany filtrów (komunikat czasowy),
 • współpraca z instalacją alarmową domu (funkcja pusty dom),
 • współpraca z okapem kuchennym (funkcja wymuszenia wietrzenia),
 • współpraca z instalacją kominkową DGP (funkcja wymuszenia pracy centrali),
 • zaawansowany algorytm kontroli oszronienia wymiennika ciepłą zapewniający prawidłową pracę centrali w każdych warunkach,
 • sterowanie pracą układu rozmrażania wymienników poprzez wyłączenie nawiewu, wstępne podgrzanie powietrza nagrzewnicę elektryczną lub recyrkulację,

Opis wszystkich możliwości i różnic zawiera tabela z zestawieniem możliwości sterowników i dopasowanych do nich manipulatorów.

Kolorystyka

Kolorystyka manipulatora RC6 Mini jest identyczna jak manipulatora RC6 Komfort. Kolory przypominamy poniżej.

Kolor podświetlenia ekranu możesz zmienić samodzielnie w dowolnym momencie.

Kolorystyka ramek w palecie RAL:

W wersji ciemnej:

 • ramka zewnętrzna 7043 - grafit
 • ramka wewnętrzna 9022 - srebrny

W wersji jasnej:

 • ramka zewnętrzna 1013 - ecru
 • ramka wewnętrzna 7048 - lekko złoty

Ograniczenia

UWAGA! Ze względu na duży stopień możliwości sterowników procesorowych przy ograniczonej liczbie wejść/wyjść nie wszystkie funkcje dostępne są jednocześnie. Sterowniki w wersji podstawowej wykorzystują tylko część możliwości, dodatkowe funkcje są uruchamiane na życzenie klienta.

UWAGA! Sterownik S4 nie posiada żadnych możliwości komunikacji z urządzeniami (sterownikami) zewnętrznymi. W przypadku potrzeby kontroli parametrów pracy centrali z poziomu sterowników zewnętrznych lub chęci dostępu, sterowania pracą centrali z poziomu komputera, tableta, smartfonu itp. niezbędne jest zastosowanie w centrali wentylacyjnej sterownika uproszczonego S2 lub bardziej zaawansowanego S3.

Do pobrania

Broszura sterownika RC6 MINI

Instrukcja sterownika RC6 MINI - pełna

Dodatkowe informacje

Zobacz także:Logotyp Pro-Vent
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
ul. Posiłkowa 4a    47-300 Dąbrówka Górna   
poczta: Krapkowice    gmina: Krapkowice    województwo: opolskie
tel.: 77 440 44 98    fax: 77 440 44 92    serwis: 665 005 950    info@pro-vent.pl    www.pro-vent.pl

^ Do góry