Logotyp Pro-vent Systemy Wentylacyjne Nagroda Konsumencki Lider Jakości 2018

Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
ul. Posiłkowa 4a
47-300 Dąbrówka Górna
gmina/poczta: Krapkowice
woj. opolskie

tel. 77 44 044 98
tel. 77 44 044 96
tel.kom. 666 610 405
tel.kom. 782 176 321
fax. 77 44 044 92
e-mail: info(Zamień tę część adresu na znak @)pro-vent.pl

Jak zapewnić brak przenoszenia się zapachów między pomieszczeniami?

czerwony garnek para wodna gotowanie na kuchence gazowejZazwyczaj kratki wyciągowe montuje się w kuchni, łazience, toalecie zaś nawiewy świeżego powietrza w salonie, sypialni. Wymuszona w ten sposób cyrkulacja powietrza powinna skutecznie ograniczyć przenoszenie zapachów np. podczas gotowania z kuchni do innych pomieszczeń budynku.

Ważne jest dobre wyregulowanie systemu wentylacji tak by przynajmniej nawiew równy był wywiewowi. Najczęściej stosuje się systemy z lekkim nadciśnieniem.

Nie wolno też zapominać o odpowiednich otworach wentylacyjnych w drzwiach pomiędzy pomieszczeniami, by zapewnić swobodny przepływ powietrza.

Kłopot także może się pojawić jeśli do instalacji wywiewnej podłączono okap kuchenny z wentylatorem. W przypadku gdy okap posiada silnik o wydatku większym niż wydajność znamionowa centrali wentylacyjnej należy stosować przepustnice zwrotne na pozostałych kanałach wyciągowych oraz przepustnice stałego przepływu ograniczające przepływ do maksymalnej wydajności centrali aby nie doprowadzić do dystrybucji powietrza wyciągowego kuchni poprzez pozostałą cześć instalacji wywiewnej.

Zobacz także

PRO-VENT – producent rekuperatorów i central wentylacyjnych