Logotyp Pro-vent Systemy Wentylacyjne Nagroda Konsumencki Lider Jakości 2018

Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
ul. Posiłkowa 4a
47-300 Dąbrówka Górna
gmina/poczta: Krapkowice
woj. opolskie

tel. 77 44 044 98
tel. 77 44 044 96
tel.kom. 666 610 405
tel.kom. 782 176 321
fax. 77 44 044 92
e-mail: info(Zamień tę część adresu na znak @)pro-vent.pl

Rekuperatory Pro-Vent to energooszczędność – dlaczego?

dom energooszczędny skala energooszczędności zielony daszekPrzy ocenie energooszczędności central wentylacyjnych znaczenie mają dwa czynniki:

  • opory wewnętrzne centrali,
  • rodzaj zastosowanych wentylatorów.

Dzięki unikalnej konstrukcji podzespołów, centrale Mistral charakteryzują się najmniejszymi oporami wewnętrznymi (poniżej 140 Pa dla większości central domowych).

Wentylatory stosowane w większości central Mistral to bardzo ciche i energooszczędne wentylatory firmy EBM z linii „EC Radical”, które jako producent central uznaliśmy za najlepszy wybór na rynku.

Parametrem charakteryzującym zużycie energii elektrycznej przez daną centralę jest tzw. współczynnik SFP (Specific Fan Power). Firma Pro-Vent jako jedna z pierwszych sporządziła dla większości swoich wyrobów charakterystyki do wyznaczania SFP.

Potwierdzeniem znakomitych parametrów funkcjonalnych central Pro-Vent jest fakt, że np. centrale Mistral PRO spełniają wszystkie wymagania programu NF15 dla budynków pasywnych i to z dużą „nawiązką”, o czym świadczą uzyskane certyfikaty Państwowego Laboratorium Badawczego w Radomiu.

Zobacz także

PRO-VENT – producent rekuperatorów i central wentylacyjnych