mloda-piekna-kobieta-odpoczywa-oddycha-na-kanapie-w-mieszkaniu

Podstawowym zadaniem wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej jest poprawienie jakości powietrza w domu. Co jeżeli jednak nasze wymagania się na tym nie kończą? Czy jest możliwe aby powietrze w domu było zdrowsze niż na dworze?

Okazuje się, że powietrze w domu może być czystsze niż na dworze i dowodzą tego niezależne badania. Urządzeniem, które to zapewnia jest GWC PROVENT-GEO – bezprzeponowy, płytowy wymiennik ciepła o opatentowanej konstrukcji, a zarazem jedyny płytowy wymiennik ciepła dopuszczony do stosowania w budownictwie, posiadający m.in. rekomendację Instytutu Techniki Budowlanej.

UKRYTY POGROMCA BAKTERII I GRZYBÓW

Firma Pro-Vent zleciła wykonanie niezależnych badań Państwowemu Zakładowi Higieny, który sprawdził jakość powietrza przed i po przejściu przez GWC PROVENT-GEO. Efekt? Znacznej redukcji uległo stężenie bakterii i grzybów zawartych w powietrzu.

Oficjalnie stężenie bakterii zostało zredukowane aż o 86%, a stężenie grzybów spadło aż o 97%. Natomiast nieoficjalnie powiedziano nam, że „Takie powietrze można by dostarczać wcześniakom w inkubatorach”.

usuwanie-bakterii-badania-mikrobiologiczne

JAK TO DZIAŁA?

Skąd wynika tak wysokie działanie antybakteryjne i antygrzybiczne? Istotne są dwa elementy. Po pierwsze konstrukcja wymiennika została opracowana w taki sposób, aby praktycznie cała objętość przepływającego powietrza miała kontakt z gruntem. Po drugie naturalna mikroflora gruntu zapewnia redukcję drobnoustrojów. W ten sposób GWC PROVENT-GEO szczególnie polecany jest osobom z alergiami oraz tym wszystkim, którzy świadomie chcą zadbać o swoje zdrowie.

gruntowy-wymiennik-ciepla

UWAGA NA PODRÓBKI!

Wyniki osiągane przez GWC PROVENT-GEO stały się inspiracją dla innych. Zanim zdecydujesz się na płytowy GWC, sprawdź jakie dokumenty posiada wybrany przez Ciebie producent. Po pierwsze czy ma rekomendację techniczną Instytutu Techniki Budowlanej? Badania wytrzymałościowe wykonane przez niezależną firmę? Badania mikrobiologiczne powietrza przed i za GWC wykonane przez Państwowy Zakład Higieny? Analizę pracy w warunkach rzeczywistych dla kilku lat wstecz?

Montaż GWC to niemały wydatek. Warto poświęcić trochę czasu na analizę dostępnych dokumentów i mieć pewność, że urządzenie będzie działało z wymiernymi korzyściami.

rekomendacja-banner

DOBIERZ ODPOWIEDNI REKUPERATOR

Oczywiście sam gruntowy wymiennik ciepła nie będzie działał bez odpowiednio dobranej centrali wentylacyjnej przeznaczonej do współpracy z GWC. Jak dobrać odpowiednią centralę? Odpowiedzi szukaj w pozostałych artykułach lub… zadzwoń do konsultanta Pro-Vent!