Logotyp Pro-vent Systemy Wentylacyjne Nagroda Konsumencki Lider Jakości 2018

Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
ul. Posiłkowa 4a
47-300 Dąbrówka Górna
gmina/poczta: Krapkowice
woj. opolskie

tel. 77 44 044 98
tel. 77 44 044 96
tel.kom. 666 610 405
tel.kom. 782 176 321
fax. 77 44 044 92
e-mail: info(Zamień tę część adresu na znak @)pro-vent.pl

Czy w domu może być zdrowiej niż na dworze?

4 czerwca 2016

młoda piękna kobieta odpoczywa oddycha na kanapie w mieszkaniuPodstawowym zadaniem wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej jest poprawienie jakości powietrza w domu. Co jeżeli jednak nasze wymagania się na tym nie kończą? Czy jest możliwe aby powietrze w domu było zdrowsze niż na dworze?

Okazuje się, że powietrze w domu może być czystsze niż na dworze i dowodzą tego niezależne badania. Urządzeniem, które to zapewnia jest GWC PROVENT-GEO – bezprzeponowy, płytowy wymiennik ciepła o opatentowanej konstrukcji, a zarazem jedyny płytowy wymiennik ciepła dopuszczony do stosowania w budownictwie, posiadający m.in. rekomendację Instytutu Techniki Budowlanej.

Ukryty pogromca bakterii i grzybów

Firma Pro-Vent zleciła wykonanie niezależnych badań Państwowemu Zakładowi Higieny, który sprawdził jakość powietrza przed i po przejściu przez GWC PROVENT-GEO. Efekt? Znacznej redukcji uległo stężenie bakterii i grzybów zawartych w powietrzu.

Oficjalnie stężenie bakterii zostało zredukowane aż o 86%, a stężenie grzybów spadło aż o 97%. Natomiast nieoficjalnie powiedziano nam, że „Takie powietrze można by dostarczać wcześniakom w inkubatorach”.

usuwanie bakterii badania mikrobiologiczne

Jak to działa?

Skąd wynika tak wysokie działanie antybakteryjne i antygrzybiczne? Istotne są dwa elementy. Po pierwsze konstrukcja wymiennika została opracowana w taki sposób, aby praktycznie cała objętość przepływającego powietrza miała kontakt z gruntem. Po drugie naturalna mikroflora gruntu zapewnia redukcję drobnoustrojów. W ten sposób GWC PROVENT-GEO szczególnie polecany jest osobom z alergiami oraz tym wszystkim, którzy świadomie chcą zadbać o swoje zdrowie.

gruntowy wymiennik ciepla1 b

Uwaga na podróbki!

Wyniki osiągane przez GWC PROVENT-GEO stały się inspiracją dla innych. Zanim zdecydujesz się na płytowy GWC, sprawdź jakie dokumenty posiada wybrany przez Ciebie producent. Po pierwsze czy ma rekomendację techniczną Instytutu Techniki Budowlanej? Badania wytrzymałościowe wykonane przez niezależną firmę? Badania mikrobiologiczne powietrza przed i za GWC wykonane przez Państwowy Zakład Higieny? Analizę pracy w warunkach rzeczywistych dla kilku lat wstecz?

Montaż GWC to niemały wydatek. Warto poświęcić trochę czasu na analizę dostępnych dokumentów i mieć pewność, że urządzenie będzie działało z wymiernymi korzyściami.

rekomendacja banner

Dobierz odpowiedni rekuperator

Oczywiście sam gruntowy wymiennik ciepła nie będzie działał bez odpowiednio dobranej centrali wentylacyjnej przeznaczonej do współpracy z GWC. Jak dobrać odpowiednią centralę? Odpowiedzi szukaj w pozostałych artykułach lub… zadzwoń do konsultanta Pro-Vent!

Zobacz także

PRO-VENT – producent rekuperatorów i central wentylacyjnych