Firma Pro-Vent skupia się na oferowaniu swoim klientom nowatorskich rozwiązań wentylacyjnych, które poprawiają mikroklimat w budynkach, wpływając pozytywnie na zdrowie i samopoczucie, a przy tym są energooszczędne – udaje nam się zachować niskie koszty eksploatacji przy wysokich parametrach sprawności urządzeń.

W ten koncept doskonale wpisują się bezprzeponowe gruntowe wymienniki ciepła. Nieprzerwanie od 2006 produkujemy nasz flagowy GWC PRO-VENT GEO, który zdobył uznanie, zaś zainteresowanie stale rośnie.

Bazując na zdobytych wieloletnich doświadczeniach, wprowadzamy do naszej oferty nowy bezprzeponowy, powietrzny GWC GEO-NATURA.

gwc-geo-natura-dom-zamkniety
Gruntowy wymiennik ciepła GEO-NATURA. Montaż częściowo pod budynkiem.

Wiemy, że naszym klientom zależy na rozwiązaniach pro-zdrowotnych i ekologicznych. Chcemy aby po nasze produkty mogli sięgać wszyscy budujący swoje domy, biura, przedszkola, żłobki czy zakłady produkcyjne. Właśnie po to zoptymalizowaliśmy procesy produkcyjne by móc zaprezentować nową odsłonę powietrznych bezprzeponowych GWC GEO-NATURA.

Zoptymalizowaliśmy-tekst

ZALETY GWC GEO-NATURA

Bezprzeponowy powietrzny wymiennik ciepła to idealnie dopełnienie systemu wentylacji mechanicznej (rekuperacji). Należy pamiętać, że GWC nie jest samodzielnym urządzeniem – do pracy potrzebuje odpowiedniego rekuperatora oraz dobrze zaizolowanego systemu kanałów wentylacyjnych w budynku. Ponieważ to rekuperator wprawia powietrze w ruch. Świeże, zewnętrzne powietrze zasysane jest przez czerpnię terenową i wstępnie filtrowane. Trafia pod płyty GWC GEO-NATURA. Pod płytami wymiennika zachodzi obróbka powietrza. Pokrótce, zmienia się jego temperatura, wilgotność, stężenie zarodników pleśni i grzybów ulega niemal całkowitej redukcji. Następnie systemem kanałów przepływa do rekuperatora i do każdego wentylowanego pomieszczenia.

tabela-korzysci
tabela-cechy-charakterystyczne
NIZP-atest-PZH
BK/K/0010/01/2019
ważny do 2024-03-20
RT-ITB-gwc
Rekomendacja Instytutu Techniki Budowlanej dla GWC GEO-NATURA

GDZIE MONTOWAĆ GWC GEO-NATURA

Ogólnie rzecz biorąc, gruntowy wymiennik ciepła GEO-NATURA może być zamontowany zarówno obok budynku jak i bezpośrednio pod nim. Jednak około 80% ofertowanych wymienników to rozwiązania do montażu pod budynkiem – w obrysie fundamentowym lub pod płytą fundamentową. Zważywszy na to, że wymienniki mają zwartą budowę to w większości przypadków mieszczą się w całości pod budynkiem.

W przypadku, kiedy montaż pod budynkiem nie jest możliwy GWC GEO-NATURA można instalować pod terenem zielonym, podjazdem czy parkingiem.

Przy dobieraniu i projektowaniu wymienników należy trzymać się wytycznych zawartych w DTR wyrobu. Zachęcamy do kontaktu z działem GWC firmy PRO-VENT (gwc@pro-vent.pl ), który pomoże przy doborze, wrysowaniu i szkoleniu z zakresu montażu wymienników. Pamiętajmy, że GWC to nie tylko elementy wymiennika, ale również warstwy pod nimi oraz nad nimi dlatego bardzo ważne jest całościowe spojrzenie na projekt.

gwc-geo-natura-zdjecie-realizacje-pro-vent

KTO MOŻE ZAMONTOWAĆ GWC GEO-NATURA

Montaż wymiennika nie jest skomplikowany, jednak aby go poprawnie wykonać należy przestrzegać kilku jasno określonych zasad.

Mając to na uwadzę, montażu GWC GEO-NATURA mogą podjąć się firmy, które zapoznały się z pełną dokumentacją i mają poprawnie wykonany projekt wymiennika. Służymy również pomocą w zakresie szkolenia z montażu wymienników.

Zachęcamy do kontaktu firmy zajmujące się na co dzień montażem wentylacji jak i firmy ogólnobudowlane. Wykonywanie fundamentów czy płyty fundamentowej to idealny moment na montaż wymiennika!

Zapraszamy-gwc-tekst

JAKIE SĄ KOSZTY WYMIENNIKA

Wielkość wymiennika określana jest indywidualnie do projektu i zależy od wielkości budynku. Na przykład, najmniejszy wymiennik jaki proponujemy GWC GEO-NATURA 300 znajdzie zastosowanie dla najmniejszych budynków do ok. 110 m2 powierzchni.

Wymienniki mogą być rozbudowywane na wydatki kilku, kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu tysięcy m3/h.

Tym samym rozpiętość cenowa jest bardzo duża, a rozpoczyna się od kilku tysięcy.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu z działem GWC firmy PRO-VENT. Zachęcamy do składania zapytań ofertowych na adres gwc@pro-vent.pl.

gwc-geo-natura-domek-z-instalacja
Gruntowy wymiennik ciepła GEO-NATURA z instalacją rekuperacji.

JAKIE CIEKAWE ROZWIĄZANIA MOŻNA ZASTOSOWAĆ Z GWC GEO-NATURA?

Zacznijmy od tego, że gruntowy wymiennik ciepła zamontowany już podczas wczesnych robót budowlanych pozwala na etapową rozbudowę systemu wentylacji o kolejne funkcje. Należy pamiętać, że poprawnie dobrany i zamontowany GWC stanowi podstawę do efektywnego i ekologicznego wykorzystania możliwości systemu rekuperacyjnego.

GWC Z REKUPERACJĄ

comfort-gwc-rekuperator-ikony

Czyli komfortowa wentylacja, która pozwala ograniczyć koszty ogrzewania, a latem naturalnie i zdrowo schłodzić powietrze. Rekuperacja dopełniona przez GWC pomaga zapobiegać uczuciu duszności w okresie upałów, a zimą dowilżać suche powietrze w domu. Dodatkowo naturalnie oczyszcza powietrze i działa pro-zdrowotnie przez cały rok. Rekomendowana także do budynków energooszczędnych oraz pasywnych.

GWC Z OSUSZACZEM

comfort-plus-gwc-rekuperator-ikony

W tym przypadku osuszanie i chłodzenie budynku jest wspomagane niezależną jednostką DRY R. System pozwala cieszyć się naturalnym mikroklimatem bez uczucia zaduchu i gorąca latem. Po to by zatrzymać przyjemną bryzę w domu na całe lato, a rachunki za ogrzewanie zatrzymać na maksymalnie niskim poziomie.

GWC Z TARCZĄ ANTYSMOGOWĄ

smog-stop-gwc-rekuperator-ikony

Stworzyliśmy barierę, która nawet w 99,95% oczyszcza napływające do domu powietrze. W efekcie czego elektro-filtr CLEAN R wyłapuje i neutralizuje związki chemiczne, pyły, bakterie, wirusy i alergeny. Dodatkowo zamienia powietrze w rześki powiew dzięki wbudowanej funkcji jonizacji. Pełna współpraca urządzeń firmy PRO-VENT faktycznie zabezpiecza budynek przed niekontrolowanym napływem zanieczyszczeń z zewnątrz.

GWC Z POWIETRZNĄ POMPĄ CIEPŁA C.W.U.

complex-gwc-rekuperator-ikony

Podpowiadamy jak przez cały rok, z wyższą sprawnością, czyli mniejszym kosztem, przygotować ciepłą wodę użytkową dla całej rodziny. Włączenie pompy ciepła c.w.u. do systemu rekuperacji zapewnia stabilne warunki do jej pracy czyli również lepszą efektywność. Co więcej, wytworzony w okresie letnim chłód z pompy ciepła można wykorzystać do ochłodzenia budynku.

Masz pytania? Skontaktuj się z działem GWC firmy PRO-VENT na gwc@pro-vent.pl.