Alergia urasta do rangi plagi XXI wieku. Toteż coraz więcej ludzi na całym świecie jest dotkniętych jakąś formą alergii. Na ilość alergenów na zewnątrz mamy mocno ograniczony wpływ, jednak na jakość powietrza w swoich domach- już na szczęście duży. Skuteczny oczyszczacz powietrza na alergie, nie tylko dla alergika ale również dzieci czy osób z chorobami górnych dróg oddechowych może odfiltrować napływające do domu zanieczyszczenia nawet w 99,95%.

ALERGIA W LICZBACH

oczyszczacz-powietrza-alergie-statystyki

CO TO JEST ALERGIA?

Alergia jest nadmierną reakcją na substancje w środowisku. Są one nieszkodliwe dla większości ludzi, ale mogą wywoływać przesadną reakcję obronną układu immunologicznego. Alergia rozwija się, gdy układ odpornościowy organizmu reaguje na alergen, w ten sposób jakby był on szkodliwy. Czyli zupełnie jakby reagował na infekcję.

Od czego zależy występowanie alergii:

  • czynników genetycznych,
  • czynników środowiskowych,
  • stylu życia.

Notabene, w Atlasach wydawanych przez European Academy of Allergy and Clinical Immunology (EAAIC) można znaleźć ciekawe i szczegółowe informacje dotyczące alergii.

ALERGIA WZIEWNA (ODDECHOWA)

Alergie oddechowe są z pewnością najpowszechniejszymi alergiami w Europie i na świecie. Zalicza się do nich alergiczny nieżyt nosa oraz astmę oskrzelową.

oczyszczacz-powietrza-alergie-tabela

Prawie w każdej rodzinie znajduje się osoba cierpiąca na alergie wywołane przez alergeny wziewne, czyli takie, które dostają się do organizmu wraz z wdychanym powietrzem.  W konsekwencji częstość występowania chorób alergicznych wzrasta w całej Europie i nie jest już ograniczona do określonych pór roku czy środowisk.

Należy pamiętać, że astma jest najczęstszą chorobą przewlekłą u dzieci. Dzieci z jedną formą alergii są bardziej narażone na rozwój innych form alergii. Dlatego wczesne rozpoznanie i odpowiednia kontrola oraz leczenie alergicznego nieżytu nosa są niezbędne, aby powstrzymać rozwinięcie się choroby w astmę.

Badania ISAAC (International Society for Augmentative and Alternative Communication) wykazało, że dzieci mieszkające na terenach miejskich częściej mają reakcję alergiczną zarówno na alergeny wewnątrz budynków jak i na zewnątrz. Występowanie alergii wewnątrz budynków związane jest z obecnością alergenów w pomieszczeniach o złej jakości powietrza. Mianowicie dzieci, które coraz częściej przebywają w pomieszczeniach o złej jakości powietrza, mogą być bardziej narażone na wpływ zewnętrznych alergenów.

Niska jakość powietrza w pomieszczeniach i dym tytoniowy są czynnikami ryzyka w przypadku alergii oddechowych. Inaczej mówiąc, narażenie na zły stan powietrza w pomieszczeniach ma związek z astmą i objawami alergii, rakiem płuc oraz innymi problemami oddechowymi i chorobami układu krążenia.  Jest to zatem poważnym problemem zdrowotnym. Ponadto zła jakość powietrza może wywołać zaostrzenie i pogorszyć stan już chorego pacjenta. Chorzy mają prawo oddychać swobodnie i powinni mieć dostęp do bezpiecznego środowiska, zwłaszcza w pomieszczeniach takich jak szkoły, budynki publiczne, hotele itp.

Alergie oddechowe mają znaczy, zarówno społeczny jak i osobisty wpływ na codzienne życie. Jednak pomimo tego są one zaniedbywane i niedoceniane, a społeczeństwo przeważnie nie zdaje sobie sprawy że są to poważne choroby.

JAK USUNĄĆ ALERGENY Z BUDYNKU?

Pierwsza myśl, która może przyjść do głowy – po pierwsze nie wpuszczać alergenów i innych zanieczyszczeń do środka!

I rzeczywiście, wydaje się to być najpewniejszym rozwiązaniem. Oczywiście wiązałoby się to z możliwym jedynie ściśle kontrolowanym napływem powietrza do budynku. Dodatkowo jeszcze bardzo skutecznie oczyszczonym.

Firma Pro-Vent opracowała rozwiązanie, które po pierwsze oczyszcza napływające do budynku powietrze nawet w 99,95%, a po drugie zabezpiecza budynek przed niekontrolowanym napływem zanieczyszczeń bezpośrednio z zewnątrz (przez nieszczelności budynku).

iko-tarcza-antysmogowa
Stworzyliśmy barierę, która oczyszcza napływające do domu powietrze.

Warunkiem zastosowania rozwiązania jest wyposażenie budynku w wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła (rekuperację) firmy Pro-Vent. W istocie rozwiązanie polega na zintegrowanej współpracy dwóch urządzeń. Są to: rekuperator PRO-VENT MISTRAL oraz elektro-jonizacyjny filtr (oczyszczacz) powietrza na alergie i inne zanieczyszczenia PRO-VENT CLEAN R.

oczyszczacz-powietrza-alergie-reklama

Rekuperator wraz z instalacją (kanałami) ma za zadanie rozprowadzić powietrze do wszystkich wentylowanych pomieszczeń w budynku. Dodatkowo, utrzymując kontrolowane nadciśnienie, nie dopuszcza do podsysania powietrze zanieczyszczonego bezpośrednio z zewnątrz (przez nieszczelności budynku). Elektryczny oczyszczacz powietrza na alergie i inne zanieczyszczenia CLEAN R odfiltrowuje z napływającego do domu powietrza z cząstek stałych nawet o średnicy 1 mikro metra. Filtracja cząstek stałych, smogu, pyłków,  zarodników grzybów i pleśni wywiera dobroczynny wpływ na zdrowie i samopoczucie.

oczyszczacz-powietrza-alergie-mistral

JEDEN OCZYSZCZACZ POWIETRZA NA ALERGIE DLA CAŁEGO DOMU

W przeciwieństwie do wolnostojących oczyszczaczy pokojowych, elektro- jonizacyjny filtr powietrza CLEAN R obejmuje swoim działaniem cały wentylowany budynek. Oczywiście należy pamiętać, że aby go zamontować niezbędne jest posiadanie lub planowanie wykonania rekuperacji w budynku. Za pośrednictwem systemu kanałów wentylacyjnych następuje rozprowadzenie oczyszczonego i nasyconego ujemnymi jonami powietrze. Przepływ powietrza oczywiście wymusza centrala wentylacyjna (rekuperator).

oczyszczacz-powietrza-alergie-montaż
Elektro- jonizacyjny filtr PRO-VENT CLEAN R zamontowany na kanale nawiewnym za rekuperatorem PRO-VENT MISTRAL.

TECHNOLOGIA STOPFIELD® – SKUTECZNY OCZYSZCZACZ POWIETRZA NA ALERGIE

Istotą działania elektro- jonizacyjnego filtra powietrza CLEAN R jest opatentowana technologia Stopfield®. Odpowiada ona za generowanie pola siłowego doskonale separującego unoszące się w powietrzu cząstki, które następnie poddawane są neutralizacji.

Stopfield

Uzdatnianie powietrza polega na przywróceniu naturalnych parametrów czystego powietrza. Bez wątpienia uległo ono zanieczyszczeniu wskutek działalności przemysłowej człowieka, rozwoju cywilizacji, jak również poprzez pylenie ziemne (rolnictwo), czy też pyłki roślinne. Ponadto, możliwe jest nasycenie czystego powietrza ujemnymi jonami.

funkje-clean-r-oczyszczacz

Elektryczny oczyszczacz powietrza CLEAN R otrzymał wyróżnienie Jerzego Buzka przyznane na Targach Technik Grzewczych i Zielonych Energii „Instal System 2018”. Nagrodzony również Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich MTP 2020.

2020-zloty-medal-mtp-pro-vent
Złoty medal MTP 2020 – nagroda dla elektrycznego oczyszczacza PRO-VENT CLEAN R

WYGODNE STEROWANIE OCZYSZCZACZEM CLEAN R

CLEAN R jest urządzeniem, które mimo wysoce zaawansowanej technologii jest praktycznie bezobsługowe. Wygodę użytkowania zapewnia, poza wbudowanym klawiaturowym panelem, system sterowania poprzez autonomiczny manipulator RC7.

Możliwe jest także swobodne ustawienie poziomu filtracji oraz wybór jednego z 4 trybów jonizacji powietrza. Co więcej, stały monitoring jakości powietrza zapewnia czystość powietrza w budynku pomimo zmiennych warunków zewnętrznych. Zawartość cząstek PM1, PM2.5 oraz PM10 widoczna jest na wyświetlaczu.

sterowanie-clean-r-oczyszczacz
Sterowanie PRO-VENT CLEAN R poprzez manipulator RC7.
tabela-wielkosci-clean-r-z-mistral-strumien-powietrza