Logotyp Pro-vent Systemy Wentylacyjne Nagroda Konsumencki Lider Jakości 2018

Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
ul. Posiłkowa 4a
47-300 Dąbrówka Górna
gmina/poczta: Krapkowice
woj. opolskie

tel. 77 44 044 98
tel. 77 44 044 96
tel.kom. 666 610 405
tel.kom. 782 176 321
fax. 77 44 044 92
e-mail: info(Zamień tę część adresu na znak @)pro-vent.pl

Podział central rekuperacyjnych ze względu na wydajność

Podstawowym parametrem centrali jest wartość przepływu powietrza jakie centrala wentylacyjna musi zapewnić. Wartość wymagana tego parametru jest zależna od rodzaju budynku, jego wielkości oraz przeznaczenia i jest wyznaczana na podstawie odpowiednich norm. Ze względu na wielkość obiektu, do którego planujemy zamontować wentylację mechaniczną, potrzebujemy jednostki wentylacyjne o różnej wydajności. Aby ułatwić Państwu wybór konkretnego urządzenia, przygotowaliśmy porównanie rekuperatorów w zależności od wydajności centrali.

Zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w dużych budynkach typu hale produkcyjne, swoje zastosowanie znajdują centrale wentylacyjne różnego typu, w zależności od wymaganego zastosowania.

Dodatkowo na stronie każdej z poszczególnych grup urządzeń prezentujemy wykres szybkiego doboru. Przedstawia on w graficzny sposób możliwe zakresy pracy central. Kolor niebieski oznacza zakres pracy ciągłej, natomiast kolor zielony oznacza zakres pracy chwilowej centrali. Na osi poziomej oznaczona jest wydajność wentylacji, natomiast na osi pionowej mamy modele central. Dzięki temu możliwy jest wstępny dobór urządzenia do swoich potrzeb.

Małej wydajności

Jednostki o przepływie od 200 do 400 m3/h. Dedykowane do wentylacji małych domków jednorodzinnych i niewielkich obiektów. Rekuperacja w małym domu także ma swoje uzasadnienie. Wysoka jakość powietrza, a dzięki temu mikroklimatu wewnątrz pomieszczeń, uzyskiwana jest dzięki cichym i lekkim centralom dedykowanym do domków parterowych i piętrowych. Generowanie oszczędności ma sens przy każdej powierzchni i każdej technologii wykonania. Rekuperacja może ograniczyć nawet do 50% kosztów ogrzewania.

Średniej wydajności

Jednostki o przepływie od 600 do 800 m3/h. Dedykowane do wentylacji średniej wielkości domów i obiektów. Zapewniają optymalne parametry powietrza w domu przy jednoczesnym niskim zużyciu energii.

Dużej wydajności

Jednostki o przepływie od 1100 do 6000 m3/h. Dedykowane do wentylacji dużych domów i obiektów. Urządzenia do systemów wentylacji przeznaczonych do obiektów handlowych, biurowych, sklepów, pubów, salonów, wentylują hale produkcyjne i magazynowe, budynki użyteczności publicznej, szpitale, sale gimnastyczne.

Inne

Osobną grupę urządzeń stanowią centrale rekuperacyjne do wentylacji przydomowych hal basenowych. Są produkowane w pełnym zakresie wydajności.

Na życzenie produkujemy urządzenia w wykonaniu ponadstandardowym w różnych konfiguracjach. Nasze wyroby cechuje stosunkowo niewielka waga urządzenia oraz mały pobór mocy elektrycznej i cicha praca. Dzięki temu są tanie w eksploatacji, co stanowi niewątpliwie ważny atut dla użytkownika.

PRO-VENT – producent rekuperatorów i central wentylacyjnych