REKUPERATORY

MISTRAL BSR

centrale wentylacyjne mistral bsr wentylacja hal basenowych

  • skuteczna wentylacja i osuszania niewielkich hal basenowych i krytych basenów kąpielowych,
  • wbudowana nagrzewnica wstępna elektryczna PTC,
  • wysokoefektywny wymiennik ciepła,
  • wyjątkowo lekkie (2-3 razy mniejsze od innych spotykanych na rynku),
  • wydajność w zakresie 800-6000 m3/h. .

* W okresie chłodów centrala pracuje w częściowej recyrkulacji. Sprawność cieplna jest zależna od stopnia recyrkulacji oraz wilgotności powietrza na hali basenowej.

OPIS PRODUKTU

laur-klienta-2023-pro-vent

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ WYKONANIA

Urządzenie wykonane w technologii nagrodzonej Złotym Laurem Klienta 2023 za najwyższą jakość.

ikona-komfortowa-wentylacja

KOMFORTOWA, SPRAWNA WENTYLACJA OBIEKTU

Urządzenie zapewnia stałe, sprawne dostarczanie świeżego powietrza do budynku i usuwanie powietrza zużytego, bez mieszania się strumieni.

iko-osuszanie

SKUTECZNE OSUSZANIE POWIETRZA

Unikalna konstrukcja przystosowana specjalnie do sprawnego osuszania niewielkich hal basenowych i odprowadzania dużych ilości skroplin.

ikona-odzysk-ciepla-krzyzowy

WYSOKOEFEKTYWNY KRZYŻOWY WYMIENNIK CIEPŁA

Autorska, niesymetryczna konstrukcja krzyżowego wymiennika ciepła zapewnia niewielką utratę ciepła nawet przy intensywnej wentylacji.

ikona-lekka-konstrukcja

NIEZWYKLE LEKKA KONSTRUKCJA

Urządzenia MISTRAL BSR są wyjątkowo lekkie i kompaktowe (nawet 2-3 razy mniejsze od innych spotykanych na rynku).

ikona-bezawaryjna-praca

WYGODNE STEROWANIE, WIELOLETNIA BEZAWARYJNA PRACA

Automatyka central PRO-VENT jest tworzona “na miejscu”, powstając na bazie wieloletnich doświadczeń i ciągłego doskonalenia. Dzięki temu nasze rekuperatory są cenione na rynku za swoją wieloletnią bezawaryjność.

ikona-niska-cena

TANIA EKSPLOATACJA

Centrale MISTRAL BSR wyróżniają się na rynku również bardzo niewielkim zużyciem energii i niską ceną filtrów.

ikona-cicha-praca

CICHA PRACA

Szczelna (klejona), dodatkowo izolowana od środka obudowa, a także ciche, ekonomiczne wentylatory EC zapewniają cichą pracę urządzenia.

WYKRES SZYBKIEGO DOBORU – WENTYLACJA HAL BASENOWYCH

wykres-szybkiego-doboru-rekuperatora-bsr

1. Oblicz wymaganą wydajność wentylacji (pow. użytkowa x wys. pomieszczeń x krotność wymiany).
2. Wybierz rekuperator, dla którego wymagana wydajność wentylacji mieści się w obszarze pracy ciągłej (kolor niebieski).

PROGRAM DOBORU REKUPERATORÓW

Możesz również skorzystać z programu doboru rekuperatorów PRO-VENT: TUTAJ

WARUNKI MONTAŻU I WYMAGANA PRZESTRZEŃ OBSŁUGOWA

Centralę montować należy w pomieszczeniach suchych i zadaszonych (poddasza, pomieszczenia gospodarcze, kotłownie, maszynownie, itp.), z zapewnieniem wymaganej przestrzeni obsługowej, niezbędnej do obsługi oraz serwisu. Zapewnić należy możliwość wymontowania z centrali wymiennika ciepła, zapewniając odległość od pokrywy inspekcyjnej do ściany lub innej przeszkody nie mniejszą niż odległość A.

MISTRAL-BSR-przestrzen-obslugowa

Sztywne kanały wentylacyjne należy przyłączyć do centrali za pomocą elastycznych łączników, umożliwiając demontaż jej z instalacji. W celu dodatkowej redukcji hałasu jako łączniki zaleca się zastosować elastyczne tłumiki lub odcinki kanału elastycznego połączonego mufą z króćcem centrali. Przewody wentylacyjne, łączniki należy podwiesić, usztywnić, zabezpieczając przed przypadkowym uszkodzeniem lub zsunięciem z króćców centrali.

W przypadku central BSR w czasie normalnej pracy należy zapewnić pochylenie centrali minimum 5% w kierunku tylnej ścianki oraz min. 3% w kierunku wyprowadzenia odpływu skroplin z centrali. Centrala powinna być posadowiona na stabilnym podłożu, na własnych nóżkach zapewniających możliwość regulacji pochylenia urządzenia. Montując centralę, nie należy jej dosuwać (dociskać) do żadnej przegrody, zachowując odstęp minimum 80 mm od sufitu oraz minimum 100 mm od tyłu centrali. Zapewnić należy też dostęp do króćców, umożliwiając demontaż łączników kanałów wentylacyjnych.

MISTRAL-BSR-warunki-montazu

Podczas pracy centrali w wymienniku ciepła central BSR wytwarzają się znaczne ilości skroplin, zapewnić należy więc ich sprawne odprowadzenie. Odpływ skroplin z centrali wyprowadzono na bocznej ściance rurką o średnicy zewnętrznej 22 mm (rurka ½”). Na instalacji odprowadzenia skroplin należy zamontować syfon, a centralę wypoziomować w stronę odpływu.

DOPUSZCZALNE WARUNKI EKSPLOATACJI

Ze względu na zastosowane materiały maksymalna temperatura powietrza przepływającego przez wymiennik wynosi 45°C. W przypadku central MISTRAL BSR domyślnie są one wyposażone w układ rozmrażania z nagrzewnicą wstępną. Długotrwała minimalna temperatura powietrza świeżego nie powinna być niższa od –25°C, krótkotrwale wartość może być niższa.

Temperatura powietrza usuwanego zapewniająca prawidłową pracę centrali w czasie mrozów nie powinna być niższa od +18°C, natomiast temperatura pomieszczenia, w którym zamontowano centralę, nie powinna być niższa niż +8°C.

W przypadku potrzeby montażu lub eksploatacji centrali w zakresie niższych temperatur należy wcześniej skonsultować wykonanie z producentem.

Zobacz także

Poznaj wszystkie modele rekuperatorów MISTRAL