Logotyp Pro-vent Systemy Wentylacyjne Nagroda Konsumencki Lider Jakości 2018

Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
ul. Posiłkowa 4a
47-300 Dąbrówka Górna
gmina/poczta: Krapkowice
woj. opolskie

tel. 77 44 044 98
tel. 77 44 044 96
tel.kom. 666 610 405
tel.kom. 782 176 321
fax. 77 44 044 92
e-mail: info(Zamień tę część adresu na znak @)pro-vent.pl

Ideowy schemat połączeń elektrycznych

Centrala wentylacyjna MISTRAL BSR wymaga podłączenia zasilania, manipulatora, czujników wilgotności i temperatury oraz sterowania nagrzewnicy wstępnej i wtórnej. Urządzenie wyposażone jest w przewód z wtyczką, dlatego do zasilania niezbędne jest wolne gniazdo 1-faz. 230 V AC lub 3-faz. 3 × 400 V AC.

Do podłączenia manipulatora przygotować należy linkę UTP kat. 5 (skrętka komputerowa). Manipulator umieścić należy w miejscu dogodnym dla użytkownika (np. hol) w odległości nie większej niż 100 m od centrali. W przypadku większej odległości rozwiązanie skonsultować należy z producentem. Do jednego urządzenia podłączyć można kilka manipulatorów umożliwiających sterowanie pracą centrali z różnych miejsc.

Czujnik wilgotności i temperatury (termohigrometr) umieścić w reprezentatywnym punkcie hali basenowej. Zgodnie z wskazaniami tego czujnika utrzymywana będzie wilgotność hali basenowej na ustawionym w menu sterownika poziomie.

W przypadku wstępnej elektrycznej nagrzewnicy kanałowej wymaga ona podłączenia niezależnego zasilania 3 × 400 V AC. W przypadku standardowych nagrzewnic dostarczonych wraz z centralami zaleca się użyć przewodu 5 × 2,5 mm2 / 400 V. W przypadku indywidualnego doboru skorygować należy wymagany przewód zasilający zgodnie z mocą nagrzewnicy.

Wymiennik wodny nagrzewnicy wtórnej dostarczony z centralą BSR wykonany jest z materiałów o zwiększonej odporności na korozję. Dyfuzory i obudowa wykonane są blachy kwasoodpornej, natomiast pakiet lamel jest dodatkowo epoksydowany. Gwarantuje to długi okres eksploatacji wymiennika w przypadku zwiększonej korozji występującej w halach basenowych.

Z nagrzewnicą dostarczony jest zawór z siłownikiem sterowany z automatyki centrali.

Podłączenia manipulatora, wymaganych czujników oraz sygnałów sterowania wykonane są z zastosowaniem napięcia bezpiecznego, zgodnie z opisem na schemacie.

schemat połączeń elektrycznych w basenowej centrali wentylacyjnej Mistral BSR

PRO-VENT – producent rekuperatorów i central wentylacyjnych