Logotyp Pro-vent Systemy Wentylacyjne Nagroda Konsumencki Lider Jakości 2018

Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
ul. Posiłkowa 4a
47-300 Dąbrówka Górna
gmina/poczta: Krapkowice
woj. opolskie

tel. 77 44 044 98
tel. 77 44 044 96
tel.kom. 666 610 405
tel.kom. 782 176 321
fax. 77 44 044 92
e-mail: info(Zamień tę część adresu na znak @)pro-vent.pl

Współpraca z GWC

Doskonałym uzupełnieniem wentylacji z odzyskiem ciepła jest zastosowanie wymiennika gruntowego PRO-VENT GEO. Wykorzystanie energii gruntu umożliwia bowiem tanie (tylko koszty transportu powietrza) pozyskiwanie chłodu lub ciepła w całym okresie eksploatacji urządzenia. Dobrze zaprojektowany oraz wykonany wymiennik sprawdza się więc przez większą część roku, podgrzewając powietrze zewnętrzne w okresie zimowym oraz schładzając je w okresie letnim.

Oferowany przez firmę PRO-VENT wymiennik gruntowy PRO-VENT GEO jest wysokoefektywnym, bezprzeponowym wymiennikiem o niskich oporach tłoczenia. Umożliwia bardzo dobre parametry pozyskiwania ciepła (chłodu) z gruntu, zapewniając jednocześnie częściowe dowilżenie, co szczególnie w okresie zimowym znacznie poprawia komfort powietrza w pomieszczeniach. Wykonanie bezprzeponowe pozwala na kontakt powietrza z gruntem, co powoduje, że wykazuje on naturalne właściwości bakterio- i grzybobójcze, redukując stężenie zarodników grzybów i pleśni z powietrza przepływającego przez złoże GWC. Przy czym właściwości te nie są związane z żadnymi dodatkami srebra ulegającymi z biegiem czasu pasywacji, ale wynikają z naturalnych właściwości flory bakteryjnej gruntu, z którym przepływające powietrze ma kontakt.

W okresie zimowym wymiennik GWC zapewnia wstępne podgrzanie powietrza, eliminując ryzyko zamarzania wymiennika centrali. Znika więc konieczność dostarczania dodatkowej energii do rozmrożenia, a jednocześnie wymiennik pracuje stale z najwyższą sprawnością – powoduje to bardzo wysoką rzeczywistą sprawność całego systemu wentylacji szczególnie w okresie zimowym, a więc w czasie, kiedy jest ona najbardziej potrzebna.

W okresie letnim wymiennik GWC PRO-VENT GEO zapewnia wstępne schłodzenie powietrza, co przy racjonalnym użytkowaniu, ograniczeniu zysków ciepła oraz wykorzystaniu właściwości kumulacji ciepła w budynku umożliwia pasywne chłodzenie domu za pomocą wentylacji. Redukuje więc konieczność stosowania dodatkowych klimatyzatorów, ewentualnie powoduje ograniczenie ich mocy niezbędnej do zapewniania komfortu. W przypadku stosowania klimatyzatorów pracują one krócej oraz z mniejszą mocą, powodując wymierne oszczędności ekonomiczne.

Wymiennik GWC, jako element dodatkowy systemu wentylacji, pracować może z każdą centralą wentylacyjną, poprawiając jej parametry pracy. Polecany jest szczególnie do wysokosprawnych central PRO, DUO, MAX, powodując tym samym bardzo wysoką sprawność temperaturową całego systemu wentylacji na poziomie nawet do 98%. W układzie z GWC zaleca się stosować wentylatory EC, co umożliwia dokładną regulację pneumatyczną uwzględniającą dodatkowe opory wymiennika.

provent geo logo

PRO-VENT – producent rekuperatorów i central wentylacyjnych