Filtr antysmogowy PRO-VENT CLEAN R umożliwia filtrację cząstek stałych na poziomie 99,95%, a także daje szereg innych korzyści. Jest to skuteczna odpowiedź firmy PRO-VENT na problemy związane z zanieczyszczeniem powietrza w Polsce, które narosły w ciągu ostatnich lat.

filtr-antysmogowy-clean-r-rekuperator

CZYM JEST I JAK DZIAŁA FILTR ANTYSMOGOWY CLEAN R?

Elektro-jonizacyjny filtr powietrza CLEAN R służy do współpracy z systemem rekuperacji. Dzięki temu swoim działaniem obejmuje wiele pomieszczeń w budynku jednocześnie. W niezwykle skuteczny sposób oczyszcza powietrze z cząstek stałych (PM10, PM2.5), nawet o 99,95%. Dodatkowo w znacznym stopniu likwiduje bakterie i wirusy, a także redukuje uciążliwe zapachy z zewnątrz. Posiada również funkcję jonizacji powietrza nawiewanego, sprawiając że powietrze w budynku jest zdrowe i „rześkie”.

filtr-antysmogowy-clean-r

Filtr antysmogowy CLEAN R działa na zasadzie elektroaktywnej neutralizacji, a następnie separacji polowej w opatentowanej technologii Stopfield®. Ponadto w końcowym etapie czyste powietrze jest nasycane ujemnymi aerojonami. Intensywność procesu oczyszczania jest regulowana elektronicznie, a także dostosowana do aktualnego zanieczyszczenia powietrza zewnętrznego.

Czyste powietrze przepływa następnie systemem kanałów wentylacyjnych i rozprowadza się do wszystkich wentylowanych pomieszczeń. Przepływ powietrza przez filtr antysmogowy CLEAN R jest oczywiście wymuszony poprzez centralę wentylacyjną (rekuperator).

clean-r-korzysci

GDZIE MOŻNA ZASTOSOWAĆ FILTR ANTYSMOGOWY CLEAN R?

Filtr antysmogowy CLEAN R można zamontować właściwie wszędzie tam, gdzie funkcjonuje wentylacja mechaniczna. Może to być instalacja nawiewna lub nawiewno-wywiewna, w szczególności system rekuperacji.

Jest to więc idealne rozwiązanie dla domów jednorodzinnych, ale także biur, sklepów, placówek oświatowych, a nawet placówek służby zdrowia. Urządzenie CLEAN R zalecane jest w szczególności dla mieszkańców miejscowości, w których panuje duża emisja zanieczyszczeń. Jest to rozwiązanie idealne również dla osób wrażliwych na jakość powietrza, np. z alergiami dróg oddechowych.

MONTAŻ URZĄDZENIA CLEAN R

Dostępnych jest kilka możliwości montażu urządzenia. Najbardziej uniwersalnym jest montaż kanałowy (na kanale nawiewnym za rekuperatorem). Urządzenie CLEAN R może w tym przypadku pracować z rekuperatorem dowolnego producenta, o strumieniu powietrza dostosowanym do wielkości urządzenia. W przypadku zamawiania urządzenia razem z rekuperatorem PRO-VENT MISTRAL SMART lub MISTRAL PRO istnieje możliwość wygodnego montażu bezpośrednio na króćcu rekuperatora. Może być to zrobione w wersji poziomej lub pionowej.

clean-r-montaz

WYGODNE STEROWANIE CLEAN R

Filtr antysmogowy CLEAN R praktycznie nie wymaga ingerencji związanej ze sterowaniem podczas eksploatacji. Jednak istnieje oczywiście możliwość dostosowania poziomu filtracji czy trybu jonizacji powietrza. Użytkownik jest także informowany o osiąganym przez urządzenie poziomie stężenia cząstek stałych PM1, PM2.5 oraz PM10.

Urządzenie CLEAN R domyślnie posiada wbudowany klawiaturowy panel sterowania. Jeśli użytkownik chce mieć możliwość sterowania urządzeniem np. z salonu, istnieje możliwość dokupienia nowoczesnego dotykowego manipulatora graficznego RC7.

Jeśli filtr antysmogowy CLEAN R jest zamawiany jednocześnie z rekuperatorem PRO-VENT MISTRAL, istnieje możliwość obsługi obu urządzeń poprzez jeden manipulator RC7. Daje to pełną kompatybilność współpracy rekuperatora i urządzenia CLEAN R, a także możliwość korzystania z funkcji tzw. „tarczy antysmogowej”.

clean-r-sterowanie

WYSOKA SKUTECZNOŚĆ FILTRACJI MONITOROWANA NA BIEŻĄCO

Jakość powietrza jest na bieżąco monitorowana za pomocą umieszczonego w strudze powietrza laserowego miernika zawartości cząstek stałych. W rzeczywistości czujnik cyklicznie dokonuje pomiaru zawartości  cząstek  w trzech zakresach wielkości;  0,3…1 µm  (tzw. PM1),   1…2,5 µm (PM2,5),  2,5…10 µm (PM10).  Oczywiście wyniki podawane są w jednostkach µg/m3.

Podczas długotrwałych badań urządzenia CLEAN R osiągano redukcję stężenia cząstek PM10 właściwie do zera, nawet z poziomu 1000 µg/m3. Tak wysoka skuteczność gwarantuje więc koniec problemów ze smogiem w Twoim domu!

PRZEDSPRZEDAŻ TRWA!

Filtr antysmogowy CLEAN R jest już dostępny w przedsprzedaży. Zapraszamy do kontaktu z Działem Handlowym firmy PRO-VENT w celu sprawdzenia, czy jest możliwe zastosowanie go już w Państwa okolicy.

Kontakt telefoniczny: 77 440 44 98.

Kontakt mailowy: info@pro-vent.pl

clean-r-przedsprzedaz