Firma Pro-Vent wprowadziła niedawno nową serię central podwieszanych przeciwprądowych MISTRAL SLIM. Dlaczego zdecydowaliśmy się na ten krok i czym kierowaliśmy się podejmując decyzję o produkcji nowego rodzaju rekuperatorów?

Projektując serię MISTRAL SLIM skupiliśmy się nad tym, aby połączyć najlepsze parametry central przeciwprądowych z wygodą montażu i lekkością central podwieszanych, wzbogacając całość o najważniejsze funkcjonalności wyznaczające obecnie trendy nowoczesnej wentylacji.

slim

TO CO NAJLEPSZE W JEDNYM URZĄDZENIU

Klienci decydujący się na rekuperację w swoich domach cenią sobie przede wszystkim wysoki odzysk ciepła oraz niskie zużycie energii. Osiągnęliśmy te parametry dzięki doświadczeniom zdobytym do tej pory ze stojącymi centralami przeciwprądowymi MISTRAL PRO i MISTRAL SMART.

WYSOKA SPRAWNOŚĆ ODZYSKU CIEPŁA I ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

Specjalnie zaprojektowany wymiennik przeciwprądowy SLIM, w którym strumienie krzyżują się równolegle, zbudowany z dobrze przepuszczalnych materiałów, zapewnia skuteczność odzysku ciepła ponad 90%, natomiast w celu zapewnienia minimalnego zużycia energii wykorzystaliśmy niezwykle ciche i ekonomiczne wentylatory EC, które charakteryzują się współczynnikiem SFP na poziomie nawet 0,19 W/(m3/h). Dzięki konstrukcji oraz materiałom wykorzystanym do produkcji central MISTRAL SLIM, osiągają one klasę efektywności energetycznej A według wymagań Ekoprojektu.

WĄSKA OBUDOWA I LEKKOŚĆ

Dla wygody umiejscowienia i montażu, zadbaliśmy również o kompaktowe wymiary i wąską konstrukcję central SLIM. Są to idealne urządzenia do montażu w przestrzeni sufitu podwieszanego. Liczymy także, że niewielka waga central (np. MISTRAL SLIM 300 waży jedyne 32 kg), istotnie ułatwi pracę instalatorom podczas montażu.

WAŻNE WYPOSAŻENIE DODATKOWE

Bardzo ważnym wyposażeniem central SLIM jest wbudowany w standardzie, 100% szczelny bypass wymiennika ciepła, co daje możliwość bardzo skutecznego wychładzania pomieszczeń w lecie. Polecamy także wybór opcjonalnej wbudowanej nagrzewnicy wstępnej elektrycznej, co z kolei pozwoli na skuteczne uniknięcie zamarzania wymiennika zimą.
Centrale MISTRAL SLIM, tak jak pozostałe centrale MISTRAL, są sterowane za pomocą dedykowanej automatyki Pro-Vent. Zaprogramowane algorytmy (m. in. płynna regulacja wentylatorów, inteligentne rozmrażanie wymiennika) wykorzystują minimum energii przy zapewnieniu maksimum komfortu dla użytkowników.

Sprawdźcie sami!