Manipulatory tradycyjne

Tradycyjne systemy sterowania dla rekuperatorów (manipulatory manualne) są niezbędne dla zapewnienia optymalnej wydajności wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła oraz racjonalnego wykorzystania energii elektrycznej przez całą instalację. PRO-VENT oferuje wysokiej klasy tradycyjne systemy sterowania dla rekuperatorów wyposażone w przełączniki mechaniczne i włączniki do sterowania przepływem powietrza. W zależności od modelu urządzenia, elementy różnią się wielkością i stylistyką.

Jak działa panel kontrolny z przyciskami do sterowania rekuperatorami?

Do zarządzania systemem rekuperacji niezbędne są wyspecjalizowane sterowniki, które są dołączane do każdej centrali wentylacyjnej. Sterowniki te narzucają możliwość regulacji poszczególnych elementów systemu rekuperacji, takich jak wentylatory i nagrzewnice. Typowa konstrukcja takiego systemu sterowania zawiera kilka przycisków i przełączników, dzięki czemu obsługa jest przyjazna dla użytkownika. W przeciwieństwie do cyfrowych, manipulatory tradycyjne są pozbawione wyświetlacza dotykowego.

Manipulatory tradycyjne – kompleksowa obsługa centrali wentylacyjnych

Od zainstalowanego sterownika i modelu manipulatora zależą możliwości funkcjonalne centrali. Inwestorzy mogą zdecydować się na proste manipulatory, pozwalające na automatyzację rekuperatorów w podstawowych zakresie, a także bardziej zaawansowane systemy sterowania, które umożliwiają:

  • sterowanie pracą przepustnicy GWC,
  • współpracę z instalacją alarmową, okapem, kominkiem,
  • przejrzyste programowanie czasowe,
  • sterowanie nagrzewnicami i chłodnicami kanałowymi,
  • obsługę czujników CO2 i wilgotności.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą!

Nasze manipulatory tradycyjne

Zobacz także

Poznaj sterowanie rekuperatorów MISTRAL