STEROWANIE

RC7

  • dotykowy manipulator graficzny,
  • nowoczesny wygląd,
  • przejrzyste menu, intuicyjna nawigacja,
  • zrozumiałe komunikaty w języku polskim, angielskim, niemieckim.
KONTAKT Z DORADCĄ

OPIS PRODUKTU

Sterowanie RC7 EASY to obecnie najbardziej popularny wybór wśród użytkowników rekuperatorów PRO-VENT. Jest niezwykle intuicyjny i wygodny w obsłudze. Menu jest wzorowane na mechanizmach stosowanych w popularnych smartfonach. Komunikaty są podawane w opisowy sposób, dzięki czemu właściwie nie trzeba zaglądać do instrukcji obsługi. Dodatkowo szeroki zakres funkcjonalności zapewnia pełną obsługę znakomitej większości przypadków instalacji wentylacyjnych. Głównym założeniem sterowania RC7 EASY jest optymalne działanie centrali wentylacyjnej bez potrzeby regulacji ze strony użytkownika. Bezobsługowy i inteligentny algorytm ochrony rekuperatora przed szronieniem, bezobsługowe sterowanie przepustnicą bypassu w trybie automatycznym, informacja o konieczności wymiany filtrów czy możliwość ustawienia programów dobowych sprawiają, że system wentylacji pracuje zgodnie z potrzebami użytkownika.

NAWIGACJA W KILKU JĘZYKACH

Użytkownik może wybrać jeden z trzech języków: polski, angielski lub niemiecki.

WYMIARY MANIPULATORA

Wymiary manipulatora RC7 (wys. x szer. x gł.): 8,5 x 9,5 x 1,5 cm.

STEROWANIE PRZYJAZNE DLA UŻYTKOWNIKA

Sterowanie RC7 EASY jest łatwe i wygodne w obsłudze. Użytkownik może monitorować parametry pracy i zmieniać ustawienia na dotykowym manipulatorze graficznym oraz opcjonalnie w aplikacji mobilnej lub przez komputer.

PLUG & PLAY

Wszystkie centrale wentylacyjne są fabrycznie całkowicie okablowane i posiadają zabudowaną automatykę, projektowaną w zakładzie produkcyjnym firmy PRO-VENT. Produkcja i programowanie automatyki i sterowania na miejscu zapewnia gwarancję fachowej pomocy technicznej dla instalatora oraz użytkownika. Podstawowe tryby pracy i nastaw są wprowadzane fabrycznie, co czyni te urządzenia łatwymi w uruchomieniu.


PROGRAMY CZASOWE

Czyli automatyczna zmiana wydajności wentylacji, która optymalnie dostosowuje ilość powietrza do rytmu dobowego użytkowników. Ustawienie programów czasowych powoduje, że praca wentylacji jest bezobsługowa. To oznacza, że w okresie nocnym rekuperator może samoczynnie ograniczyć wydajność tym samym obniżając zużycie energii i jednocześnie sprawić, że wentylacja będzie praktycznie niesłyszalna. Program czasowy można ustawić inaczej np. dla weekendów. Dla jednych sobota i niedziela oznacza potrzebę intensywniejszej wentylacji gdy wszyscy użytkownicy są w domu, a dla innych minimalizację ilości powietrza gdy centrala wentylacyjna obsługuje np. biuro.WIETRZENIE

Funkcja wietrzenia zwiększa wydajność wentylacji na kilkanaście, kilkadziesiąt minut. Po tym czasie centrala wentylacyjna PRO-VENT MISTRAL samoczynnie wraca do poprzednich ustawień. Wietrzenie uruchamia się poprzez dedykowany przycisk na manipulatorze. Rekuperator ustawia wtedy wydajność na 4, najwyższy bieg, a każdy użytkownik może określić wymaganą wydajność wentylatorów. Co więcej, z poziomu manipulatora można zmienić długość czasu trwania wietrzenia.

FUNKCJA OTWARTYCH OKIEN – WYŁĄCZENIE WENTYLATORA NAWIEWU

Kiedy pachnącą wiosną chcemy wpuścić do budynku powietrze prosto z zewnątrz, system rekuperacji daje w tym zakresie dodatkowe możliwości. Mianowicie poprzez wyłączenie wentylatora nawiewu i jednocześnie pozostawienie pracującego wentylatora wyciągowego. Funkcja otwartych okien gwarantuje prawidłowe usuwanie powietrza zużytego z budynku i dostarczenie na jego miejsce świeżego powietrza zewnętrznego przez otwarte okna. Wyłączenie wentylatora nawiewu jest możliwe poprzez manipulator ścienny, tym samym nie wymagając od użytkownika większego wysiłku.
FUNKCJA PUSTY DOM – URLOP

Centralę wentylacyjną PRO-VENT MISTRAL można powiązać z systemem alarmowym domu. Wówczas, podczas nieobecności domowników nastąpi automatyczne uruchomienie trybu ekonomicznego. Pozwoli to na ograniczenie wydajności wentylacji zapewniając jednak wymaganą minimalną wymianę powietrza. To z kolei przekłada się na redukcję zużycia energii na potrzeby wentylacji oraz wolniejsze zużycie wentylatorów.STEROWANIE ZEWNĘTRZNYCH KLAP ODCINAJĄCYCH

W projektach wentylacji, szczególnie dla większych inwestycji, mogą pojawić się klapy odcinające. Ich zadaniem jest zamknięcie kanałów wentylacyjnych tak, aby nie następował grawitacyjnych ruch powietrza w przypadku gdy centrala wentylacyjna nie pracuje. Klapy odcinające montuje się na kanale czerpnym oraz wyrzutowym.

Sterowanie zewnętrznymi klapami odcinającymi może przejąć centrala wentylacyjna. Wtedy, w przypadku stałego wyłączenia centrali (STOP) klapy wentylacyjne zostają zamknięte. Jeśli centrala wentylacyjna wróci do pracy automatycznie wyśle sygnał otwierający klapy odcinające.


PODWÓJNA TABLICA WYDAJNOŚCI

W niektórych sytuacjach chcemy aby wentylacja pracowała inaczej niż w normalnych warunkach i jednocześnie była jak najbardziej energooszczędna. Na przykład żeby zwiększyła się ilość powietrza wywiewanego po włączeniu oświetlenia w łazience czy toalecie. Albo żeby wentylacja pracowała intensywniej gdy w pomieszczeniu są ludzie (czujka ruchu) lub zmieniał się bilans w momencie pracy okapu kuchennego. Obsługę tych i innych funkcjonalności może dać tzw. podwójna tablica wydajności. Umożliwia ona ustawienie różnych wydajności wentylatorów na kolejnych biegach centrali. Dla przykładu, w drugiej tablicy wydajności można ustawić mniejsze wysterowanie wentylatora wywiewu w momencie załączenia okapu kuchennego. Przełączenie sterownika do pracy według 1 lub 2 tablicy wydajności realizowane jest przez sterownik samoczynnie na podstawie wejścia binarnego sterownika.

POZNAJ ZESTAWIENIE WSZYSTKICH FUNKCJI I PORÓWNAJ JE Z INNYMI MOŻLIWOŚCIAMI STEROWANIA

funkcje wspólne dla wszystkich sterowników
różnice między sterownikami

PLIKI DO POBRANIA

Kontakt z doradcą

Zobacz także

Poznaj sterowanie rekuperatorów MISTRAL