WSPÓŁPRACA Z FIBARO
RC6 SMART HOME
OPIS PRODUKTU
RC6 Smart Home to połączenie dotykowego manipulatora RC6 i modułu umożliwiającego podłączenie rekuperatora do systemu domu inteligentnego FIBARO opartego o centralę FIBARO Home Center 2 lub Home Center 3.
Dom inteligentny pozwala użytkownikom na zintegrowanie ze sobą i zaprogramowanie pracy różnego rodzaju urządzeń oraz zdalny dostęp do nich. Urządzenia mogą wpływać na siebie nawzajem lub zmieniać stan w zależności od wskazań właściwie dowolnego rodzaju czujników. Dzięki temu jest to rozwiązanie bardzo uniwersalne, o wręcz nieograniczonych możliwościach dostosowania do najbardziej wyszukanych wymagań użytkownika. Rekuperatory PRO-VENT ze sterowaniem RC6 Smart Home mogą być ważnym składnikiem takiego systemu.
Sterowanie RC6 Smart Home może zostać zastosowane w rekuperatorach z serii MISTRAL PRO i MISTRAL SLIM z wbudowanym układem kontroli ciśnienia. Taki układ jest zawsze wbudowany w przypadku urządzeń o przeznaczeniu niemieszkalnym. W przypadku urządzeń o przeznaczeniu mieszkalnym jest wymagana niewielka dopłata do zamontowania układu kontroli ciśnienia.
W ramach zakupionej automatyki dostarczany jest manipulator RC6 na potrzeby konfiguracji instalacji wentylacyjnej oraz do obsługi rekuperatora w razie ewentualnych chwilowych problemów z samym systemem domu inteligentnego. Proste przełączenie na ekranie głównym pozwala na przekazanie kontroli nad rekuperatorem systemowi FIBARO.
WYMIARY MANIPULATORA
FUNKCJE AUTOMATYKI RC6 SMART HOME
- zmiana wydajności wentylacji,
- włączenie/wyłączenie funkcji wietrzenia,
- włączenie/wyłączenie wentylatora nawiewu,
- włączenie/wyłączenie odzysku ciepła,
- sygnalizacja stanu filtrów,
- sygnalizacja stanów alarmowych.
MOŻLIWOŚCI WSPÓŁPRACY Z DOMEM INTELIGENTNYM
System FIBARO umożliwia zintegrowanie rekuperatora PRO-VENT z innymi urządzeniami w budynku. Istnieje wtedy możliwość programowania tzw. scen – zależności między urządzeniami. Poniżej prezentujemy kilka ciekawych pomysłów:
- zwiększenie/zmniejszenie wydajności wentylacji po wykryciu obecności/nieobecności domowników,
- zwiększenie wydajności wentylacji po osiągnięciu danego poziomu CO2 (dwutlenku węgla) lub wilgotności,
- włączenie funkcji wietrzenia po zadziałaniu wybranego czujnika (np. dymu, czadu),
- wyłączenie wentylatora nawiewu po otwarciu okna,
- uzależnienie pracy odzysku ciepła od mierzonych temperatur,
- programowanie funkcji rekuperatora w sposób czasowy,