Inne urządzenia i elementy instalacji

Systemy rekuperacji można rozbudowywać według indywidualnych potrzeb czy wymagań, a w ofercie PRO-VENT znajdziecie Państwo produkty, które w tym pomogą. Asortyment obejmuje takie elementy instalacji jak m.in.:

  • trójstronne przepustnice powietrza w rekuperatorach,
  • filtry kanałowe do rekuperatorów,
  • elastyczne elementy tłumiące hałas w systemach rekuperacyjnych,
  • wentylatory wspomagające.

Te oraz wiele innych elementów instalacji znajdą Państwo w ofercie PRO-VENT.

Do czego służą wentylatory wspomagające i tłumiki elastyczne?

Dobrze jest wiedzieć, jaką funkcję pełni każdy z wyżej wymienionych elementów instalacji i jakie ma znaczenie dla całego systemu wentylacji mechanicznej.

Tłumiki elastyczne stosowane są w celu redukcji hałasu w systemie rekuperacji. Ich dużą zaletą jest możliwość zastosowania w skomplikowanych do ułożenia instalacjach wentylacyjnych.

Zadaniem filtrów kanałowych jest zatrzymanie wszystkich niezdrowych substancji i niedopuszczenie do tego, aby przedostawały się one do pomieszczeń. Filtry kanałowe stosuje się zawsze przed kanałowymi nagrzewnicami powietrza, żeby spełnić wymagania przepisów. Istnieje również możliwość zamontowania dodatkowych filtrów w celu zwiększenia skuteczności filtracji powietrza – na przykład elektro-jonizacyjnego filtra powietrza PRO-VENT CLEAN R .

Wentylator wspomagający do rekuperatorów to element służący z kolei do wspomagania pracy wentylatorów centrali, np. przy zastosowaniu gruntowego wymiennika ciepła (GWC) o dużych oporach przepływu.

Pro-Vent – szeroka oferta elementów do rekuperatorów

Zapraszamy Państwa do składania zamówień poprzez formularz znajdujący się na stronie Pro-Vent.pl. Wszystkie produkty sprawnie dostarczamy pod wskazany adres. Oferujemy najwyższy standard obsługi i profesjonalne doradztwo w zakupach. Regulacja przepływu powietrza w rekuperatorach z naszymi produktami będzie łatwiejsza niż kiedykolwiek przedtem!

Nasze urządzenia i elementy instalacji rekuperatorów

Zobacz także

Poznaj wyposażenie dodatkowe do rekuperatorów MISTRAL