FILTRY POWIETRZA

Filtracja powietrza jest niezbędna do zapewnienia odpowiednich parametrów zdrowotnych w budynku. Aby utrzymać wysoką jakość powietrza, należy stosować i regularnie wymieniać filtry o wysokiej skuteczności filtracji (zalecany okres wymiany: ok. 3 miesiące).

Zamów filtry do swojego rekuperatora PRO-VENT: PRZEJDŹ DO E-SKLEPU

RODZAJE FILTRÓW

Każdy rodzaj rekuperatora PRO-VENT ma dedykowany dla siebie, najbardziej odpowiedni rodzaj filtra (harmonijkowy, płaski, lamelowy lub kasetowy). Standardowa klasa filtracji to G4, dla wybranych rekuperatorów istnieje również możliwość zamówienia filtrów o wyższej klasie filtracji (F7).
Dostępne rodzaje filtra dla danego rekuperatora są opisane w karcie katalogowej rekuperatora.

FILTRY HARMONIJKOWE

filtry_harmonijkowe

Filtry plisowane o zwiększonej powierzchni wymiany, stosowane w większości rekuperatorów PRO-VENT z wymiennikiem przeciwprądowym.

FILTRY PŁASKIE

Filtry z włókniny filtracyjnej, stosowane w większości rekuperatorów PRO-VENT z wymiennikiem krzyżowym. Były stosowane również w starszych wersjach rekuperatorów przeciwprądowych PRO-VENT, wraz ze specjalną ramką filtracyjną.

FILTRY LAMELOWE

filtry_lamelowe

Filtry z włókniny filtracyjnej, dla wzmocnienia struktury układane w formie lameli, zbrojone specjalną siatką. Stosowane w wybranych rekuperatorach PRO-VENT o dużej wydajności.

FILTRY KASETOWE

filtr_kasetowe

Filtry z włókniny filtracyjnej, zbrojone specjalną siatką i ułożone fabrycznie w specjalnej metalowej kasecie. Stosowane w rekuperatorach krzyżowych PRO-VENT o największej wydajności, a także w całej serii central basenowych MISTRAL BSR.

WYMIARY FILTRÓW

Wymiary filtrów oraz dostępne klasy filtracji są podane w kartach katalogowych rekuperatorów.

Zobacz także

Poznaj wyposażenie dodatkowe do rekuperatorów MISTRAL