W dzisiejszych czasach, ogólna szczelność budynku stała się nowym trendem, panującym niepodzielnie we współczesnym budownictwie. Oczywiście, szczelne ściany i okna przekładają się na zwiększoną energooszczędność, tak bardzo istotną w dobie rosnących cen za prąd i ogrzewanie. Niestety, nierzadko zdarza się, że uszczelnione pomieszczenia są pozbawione odpowiedniej wentylacji. Brak wymiany powietrza przekłada się z kolei na stopniowy rozwój pleśni oraz nieprzyjemny zaduch, dający o sobie znać nie tylko w gorące dni, ale też podczas okresu grzewczego. Z tego też powodu, coraz większym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne rekuperatory, umożliwiające sprawną wymianę powietrza, bez naruszania ogólnej energooszczędności budynku. Oto, dlaczego naprawdę warto jest rozważyć instalację tego typu urządzeń w naszym domu.

nowoczesne-rekuperatory-rekuperator-pro-vent

OPŁACALNOŚĆ REKUPERATORA

Wielu osobom często wydaje się, że rekuperator jest inwestycją niezwykle kosztowną, a co za tym idzie – nieopłacalną. Nic bardziej mylnego. Urządzenia tego typu mają bowiem za zadanie służyć nam latami, zaś ich prawidłowa eksploatacja pozwoli domownikom na cieszenie się świeżym powietrzem. To z kolei przekłada się na poprawę samopoczucia nie tylko nas, ale też naszych bliskich. Należy również pamiętać o prawidłowym montażu urządzenia. Proces ten powinien być przeprowadzony wyłącznie przez doświadczonych specjalistów, aby zapobiec ewentualnym nieprawidłowościom. Zainstalowany sprzęt nie należy do szczególnie wymagających pod kątem eksploatacji – podstawowymi czynnościami są tu regularne usuwanie nagromadzonego brudu z okolic anemostatu oraz wymiana filtrów. W przypadku tego drugiego procesu, rekuperator sam poinformuje nas o zużywającym się elemencie. To, jak złożona staje się eksploatacja oraz jak często musimy wykonywać konkretne czynności, zależy od wykorzystywanego przez nas modelu. Trzymanie się tej podstawowej reguły umożliwi nam cieszenie się szeregiem zalet, oferowanych przez te niezawodne maszyny.

Świeżość powietrza

Urządzenia, zaprojektowane przez wiodących producentów rekuperatorów, zapewniają ciągłą wymianę powietrza. W efekcie, warunki, panujące w naszym domu, nie ulegną pogorszeniu, nawet podczas gwałtownych kaprysów pogody. Dzięki temu, urządzenia tego typu odznaczają się znakomitą efektywnością przez cały rok. Powietrze, trafiające do układu, ulega bowiem wstępnemu ogrzaniu, zaś w cieplejsze dni może być z kolei wykorzystywane do chłodzenia pomieszczeń. Dodatkowo, z wykorzystaniem odpowiednio dostosowanych filtrów, nawiewane powietrze może zostać oczyszczone z alergenów, pyłów i innych zanieczyszczeń. Sprzyja to tym samym poprawie samopoczucia domowników oraz redukcji zabrudzenia wnętrz.

rekuperacja-pro-vent-z-oczyszczaczem-powietrza
Rekuperator PRO-VENT MISTRAL PRO we współpracy z elektrycznym oczyszczaczem powietrza PRO-VENT CLEAN R.

Ergonomia rekuperacji

Ponieważ wymienniki ciepła instalowane w rekuperatorach przekazują energię z powietrza wywiewanego bezpośrednio do nawiewanych strumieni, możliwe staje się ponowne wykorzystanie wygenerowanej ciepłoty. To z kolei sprawia, że nie musimy zużywać zbyt dużej ilości energii do ogrzewania pomieszczeń. Dzięki temu ceny rachunków ulegają znacznemu obniżeniu. Jak zauważają eksperci współpracujący z wiodącymi polskimi portalami o tematyce energetycznej, dzięki zastosowaniu rekuperacji nasze oszczędności nierzadko wzrosną nawet o połowę.

Nowoczesny rekuperator to także obecność nowoczesnych sterowników. Systemy te, opracowane przez wiodących specjalistów, odznaczają się niezwykle przejrzystymi interfejsami, dzięki którym dostosowanie pracy urządzenia do naszych potrzeb nie sprawia żadnych problemów. Posługując się zaawansowanym sterownikiem, użytkownik jest w stanie określić dokładną intensywność pracy urządzenia, zależnie od danej sytuacji.

NIEZAWODNE REKUPERATORY PRO-VENT

Nasza firma istnieje na rynku już od ponad dwudziestu lat. Jako doświadczony producent rekuperatorów, doskonale rozumiemy, czym powinny odznaczać się niezawodne urządzenia tego typu. Modele marki PRO-VENT łączą w sobie prostą, niedrogą eksploatację oraz znakomitą efektywność, utrzymującą się latami. Odporność na wysokie opory powietrza oraz zachowanie jego świeżości to tylko niektóre z zalet, dzięki którym to właśnie nasze rekuperatory cieszą się tak dużym uznaniem na terenie całego kraju. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą i przekonania się, że poprawa warunków w Państwa domu wcale nie musi wiązać się z wyborem między sprawną wymianą powietrza a energooszczędnością!

pro-vent-medal-doswiadczenie-w-rekuperacji

POZNAJ WSZYSTKIE MODELE REKUPERATORÓW MISTRAL