REKUPERATORY

MISTRAL SLIM

rekuperatory przeciwprądowe podwieszane mistral slim

 • przeciwprądowywymiennik z odzyskiem ciepła do 91%,
 • możliwość zastosowania wymiennika entalpicznego,
 • przystosowane do montażu w przestrzeni sufitu podwieszanego,
 • bardzo lekka konstrukcja,
 • automatyczny bypass, 100% szczelny,
 • ciche, ekonomiczne wentylatory EC.

OPIS PRODUKTU

laur-klienta-2023-pro-vent

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ WYKONANIA

Urządzenie wykonane w technologii nagrodzonej Złotym Laurem Klienta 2023 za najwyższą jakość.

ikona-komfortowa-wentylacja

KOMFORTOWA, SPRAWNA WENTYLACJA OBIEKTU

Urządzenie zapewnia stałe, sprawne dostarczanie świeżego powietrza do budynku i usuwanie powietrza zużytego, bez mieszania się strumieni.

ikona-odzysk-ciepla

WYSOKA SKUTECZNOŚĆ ODZYSKU CIEPŁA (PONAD 90%)

Autorska, niesymetryczna konstrukcja przeciwprądowego wymiennika ciepła zapewnia niewielką utratę ciepła nawet przy intensywnej wentylacji. Rekuperatory MISTRAL SLIM idealnie nadają się do budynków energooszczędnych, a nawet pasywnych.

ikona-automatyczny-bypass

AUTOMATYCZNY, 100% SZCZELNY BYPASS

Skuteczne wykorzystanie przyjemnego, chłodnego powietrza podczas nocy latem.

ikona-niska-cena

TANIA EKSPLOATACJA

Rekuperatory MISTRAL SLIM wyróżniają się na rynku również bardzo niewielkim zużyciem energii i niską ceną filtrów.

ikona-cicha-praca

CICHA PRACA

Szczelna (klejona), dodatkowo izolowana od środka obudowa, a także ciche, ekonomiczne wentylatory EC zapewniają cichą pracę urządzenia.

ikona-bezawaryjna-praca

WYGODNE STEROWANIE, WIELOLETNIA BEZAWARYJNA PRACA

Automatyka rekuperatorów PRO-VENT jest tworzona “na miejscu”, powstając na bazie wieloletnich doświadczeń i ciągłego doskonalenia. Dzięki temu nasze rekuperatory są cenione na rynku za swoją wieloletnią bezawaryjność.

ikona-skuteczne-rozmrazanie

INTELIGENTNY ALGORYTM ROZMRAŻANIA

Algorytmy rozmrażania tworzone przez naszych specjalistów zapewniają po pierwsze wysoką skuteczność ochrony przed zamarzaniem, a także minimalizację zużycia energii.

ikona-wspolpraca-z-gwc

MOŻLIWOŚĆ WSPÓŁPRACY Z GWC

Rekuperatory MISTRAL SLIM są w pełni przystosowane do rozszerzenia konfiguracji o współpracę z gruntowym wymiennikiem ciepła. Przy tej okazji szczególnie polecamy połączenie z bezprzeponowym płytowym GWC PRO-VENT GEO – jest to niezwykle skuteczne i zdrowe rozwiązanie, zapewniające jeszcze większy komfort w budynku.

ikona-montaz-podwieszany

ESTETYCZNY MONTAŻ W PRZESTRZENI SUFITU PODWIESZANEGO

Rekuperatory MISTRAL SLIM są zaprojektowane specjalnie w celu podwieszenia. Oprócz znakomitej funkcjonalności, posiadają niewielką wagę i estetyczny wygląd.

WYKRES SZYBKIEGO DOBORU

wykres-szybkiego-doboru-rekuperatora-slim

1. Oblicz wymaganą wydajność wentylacji (pow. użytkowa x wys. pomieszczeń x krotność wymiany).
2. Wybierz rekuperator, dla którego wymagana wydajność wentylacji mieści się w obszarze pracy ciągłej (kolor niebieski).

PROGRAM DOBORU REKUPERATORÓW

Możesz również skorzystać z programu doboru rekuperatorów PRO-VENT: TUTAJ

WARUNKI MONTAŻU I WYMAGANA PRZESTRZEŃ OBSŁUGOWA

Centralę montować należy w pomieszczeniach suchych i zadaszonych (poddasza, pomieszczenia gospodarcze, kotłownie, maszynownie, itp.), z zapewnieniem wymaganej przestrzeni obsługowej, niezbędnej do obsługi oraz serwisu. W przypadku central Mistral SLIM zapewnić należy możliwość wymontowania z centrali wymiennika ciepła, zapewniając odległość od pokrywy inspekcyjnej do ściany lub innej przeszkody nie mniejszą niż:

MISTRAL-SLIM-przestrzen-obslugowa

Sztywne kanały wentylacyjne należy przyłączyć do centrali za pomocą elastycznych łączników, umożliwiając demontaż jej z instalacji. W celu dodatkowej redukcji hałasu jako łączniki zaleca się zastosować elastyczne tłumiki. Przewody wentylacyjne, łączniki należy podwiesić, usztywnić, zabezpieczając przed przypadkowym uszkodzeniem lub zsunięciem z króćców centrali.

Centrala przystosowana jest do podwieszenia, przy czym modele SLIM 300, SLIM 400, SLIM 600, SLIM 800 posiadają zamontowane na obudowie uchwyty, natomiast w przypadku SLIM 1100 i SLIM 1500 wraz z centralą dostarczony jest ceownik umożliwiający jej podwieszenie. Montując centralę, nie należy jej dosuwać (dociskać) do żadnej przegrody, zachowując odstęp minimum 40 mm od sufitu, podłoża oraz ścianek bocznych. Zapewnić należy też dostęp do króćców wentylacyjnych, umożliwiając demontaż łączników kanałów wentylacyjnych.

MISTRAL-SLIM-warunki-montazu

Podczas pracy centrali w wymienniku wytwarzają się skropliny, zapewnić należy więc ich sprawne odprowadzenie. W przypadku central podwieszanych SLIM należy zapewnić pochylenie centrali w kierunku tylnej ścianki – minimum 5%. Odpływ skroplin w centralach SLIM wykonano od spodu przy tylnej ściance centrali w postaci otworu pod rurkę PVC ½” (ok. 22 mm). Wraz z centralą dostarczony jest kawałek rurki 1/2” wraz z kolankiem umożliwiający podłączenie i wyprowadzenie odpływu skroplin od boku centrali.

DOPUSZCZALNE WARUNKI EKSPLOATACJI

Ze względu na zastosowane materiały maksymalna temperatura powietrza przepływającego przez wymiennik wynosi 45°C. Dodatkowo w zależności od zastosowanego układu rozmrażania utrzymująca się długotrwale minimalna temperatura powietrza świeżego zapewniająca prawidłową pracę centrali nie powinna być niższa niż:

 • – 4°C – w przypadku zastosowania układu rozmrożeniowego poprzez wyłączenie nawiewu,
 • – 25°C – w przypadku zastosowania nagrzewnicy elektrycznej wstępnej,
 • – 30°C – w przypadku zastosowania przepustnicy recyrkulacyjnej.

Zgodnie z powyższym w przypadku central pracujących bez GWC nie zaleca się stosowania układu rozmrożeniowego poprzez wyłączenie nawiewu. Jest to szczególnie istotne dla pomieszczeń o dużej krotności wymian, jak również w przypadku zastosowania w układzie wentylacji nagrzewnicy wtórnej wodnej.

Parametry powietrza usuwanego zapewniające prawidłową pracę centrali w czasie mrozów wynoszą:

 • + 16°C – w przypadku zastosowania układu rozmrożeniowego poprzez wyłączenie nawiewu,
 • + 10°C – w przypadku zastosowania nagrzewnicy elektrycznej wstępnej,
 • + 8°C – w przypadku zastosowania przepustnicy recyrkulacyjnej.

W zależności od zastosowanego układu rozmrażania wymiennika centrali temperatura pomieszczenia, w którym zamontowano centralę, nie powinna być niższa niż:

 • + 12°C – w przypadku rozmrażania poprzez wyłączenie nawiewu,
 • + 7°C – w przypadku zastosowania wymiennika GWC, rozmrażania recyrkulacyjnego lub nagrzewnicy wstępnej.

W przypadku potrzeby montażu lub eksploatacji centrali w zakresie niższych temperatur należy wcześniej skonsultować wykonanie z producentem.

Zobacz także

Poznaj wszystkie modele rekuperatorów MISTRAL