Rekuperatory basenowe

W ofercie firmy Pro-Vent znajdą Państwo wysokiej klasy systemy wentylacji dla basenów, które zaspokoją nawet najbardziej wyśrubowane wymagania w zakresie osuszania i oczyszczania powietrza w krytych pływalniach. Asortyment obejmuje urządzenia różniące się konfiguracją, wielkością i parametrami.

Czym jest rekuperator basenowy i jakie ma zalety?

Czym jest rekuperator basenowy?

W przeciwieństwie do instalacji stosowanych w domach i obiektach komercyjnych system wentylacji dla basenów jest przeznaczony głównie do użytku w krytych pływalniach. W takich miejscach dla zapewniania odpowiednich warunków pod względem temperatury i wilgotności powietrza najczęściej wykorzystuje się rekuperator basenowy z wymiennikiem ciepła. Urządzenie dba o utrzymanie właściwego mikroklimatu w pomieszczeniu poprzez usunięcie części powietrza wilgotnego i dostarczanie świeżego o odpowiednich parametrach temperatury oraz wilgotności. W ten sposób centrala zapewnia wymagany ruch powietrza, utrzymując wilgotność hali basenowej na optymalnym poziomie.

mistral-bsr-rekuperatory-basenowe

Rekuperacja powietrza basenowego – zalety

Właściwa rekuperacja powietrza w basenie przynosi szereg korzyści, wśród których można wymienić:

  • zapewnianie odpowiedniego komfortu cieplnego osobom przebywającym w obiekcie,
  • obniżanie ryzyka negatywnego wpływu wilgoci i środków dezynfekcyjnych na elementy konstrukcyjne budynku,
  • odprowadzanie zanieczyszczeń powietrza na zewnątrz obiektu,
  • niewielką utratę ciepła nawet przy intensywnej wentylacji.

Zachęcamy Państwa do składania zamówień na stronie Pro-Vent.pl. Rekuperator z odzyskiem wilgotności dla basenów, taki jak model MISTRAL BSR, to efektywne, opłacalne i wydajne energetycznie rozwiązanie z zakresu właściwej wentylacji publicznych i prywatnych pływalni. W przypadku pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu. Nasi wykwalifikowani doradcy zaproponują optymalne rozwiązanie i doradzą w wyborze urządzenia, dla którego wentylacja mechaniczna dla basenów nie będzie stanowić wyzwania.


Nasze rekuperatory basenowe

Zobacz także

Poznaj wszystkie modele rekuperatorów MISTRAL