Rekuperatory z wymiennikiem entalpicznym

Dynamiczny rozwój technologii rekuperatorów sprawił, że na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń wykorzystujących nowatorskie, energooszczędne rozwiązania o wysokiej sprawności odzysku energii. Doskonałym przykładem są rekuperatory z wymiennikiem entalpicznym MISTRAL HOME, dostępne w naszej ofercie. Dzięki różnym rozmiarom i parametrom urządzenia te można dobrać do konkretnych oczekiwań i potrzeb każdego gospodarstwa domowego czy zakładu pracy.

rekuperatory-z-wymiennikiem-entalpicznym

Rekuperator z wymiennikiem entalpicznym – co to takiego?

Rekuperator z wymiennikiem entalpicznym to urządzenie o konstrukcji pozwalającej na jednoczesne odzyskiwanie ciepła i przekazywanie części wilgoci z powietrza wywiewanego z budynku do powietrza nawiewanego. Dzięki niemu można lepiej zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia nawet podczas silnych mrozów. Jeśli chodzi o różnice pomiędzy takimi urządzeniami jak wymiennik entalpiczny a standardowy wymiennik ciepła jest zastosowanie selektywnej paroprzepuszczalnej membrany celulozowej zamiast tradycyjnych płyt kanalikowych.


Rekuperator entalpiczny – wady i zalety

Jeśli zależy Państwu na optymalnym poziomie wilgotności powietrza bez względu na porę roku i temperaturę, wybór jest jeden: wymiennik entalpiczny. Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie w każdym przypadku? Poniżej przedstawiamy korzyści płynące z jego zastosowania, aby każdy z Państwa mógł odpowiedzieć na to pytanie indywidualnie. Rekuperator z wymiennikiem entalpicznym ma następujące zalety:

  • cechuje się wysoką sprawnością odzysku ciepła i wilgoci, co przekłada się na dużą oszczędność energii,
  • poprawia komfort klimatyczny i warunki panujące wewnątrz budynku bez stosowania dodatkowego nawilżacza,
  • nie pojawia się na nim szron, dzięki czemu nie ma konieczności stosowania wstępnych nagrzewnic elektrycznych, a wentylacja pozostaje niezakłócona.
  • sterowanie jest łatwe i intuicyjne.

Jeśli chodzi o wymiennik entalpiczny, wady takiego rozwiązania są bardzo nieliczne. Co prawda jest on dość drogi, jednak dzięki rządowym programom wsparcia można otrzymać atrakcyjne dofinansowanie, dzięki któremu wymiennik do rekuperatora będzie się wiązać z dużo mniejszym wydatkiem.

Zachęcamy Państwa do składania zamówień z gwarancją taniej, szybkiej i bezpiecznej dostawy!

Nasze rekuperatory z wymiennikiem entalpicznym

Zobacz także

Poznaj wszystkie modele rekuperatorów MISTRAL