WYBÓR REKUPERATORA – DLACZEGO WYBRAĆ REKUPERATOR FIRMY PRO-VENT?

Wybór rekuperatora, szczególnie przez niezorientowanych Inwestorów nie jest łatwym zadaniem. Kiedy decydujemy się na urządzenie, które z założenia ma nam służyć przez wiele lat, dając komfort przebywania w budynku, warto wiedzieć na co zwrócić uwagę. W niniejszym artykule podpowiadamy o czym należy pamiętać, aby nie popełnić błędu i dlaczego warto wybrać właśnie rekuperatory PRO-VENT.

pro-vent-sprawna-wentylacja-wybór-rekuperatora
rekuperator-infografika

1. SPRAWNA WENTYLACJA

Wydajna wymiana powietrza zużytego na świeże to z założenia podstawowa funkcja rekuperatora. Wobec tego, wybór rekuperatora powinien być uwarunkowany tym, czy będzie on wystarczająco wydajny (dobrej jakości wentylatory o dobrym sprężu, konstrukcja urządzenia minimalizująca opory), a także czy powietrze nawiewane będzie rzeczywiście świeże.

Aby zapewnić pożądaną sprawność procesu wentylacji, w rekuperatorach PRO-VENT stosujemy wyłącznie wentylatory renomowanych producentów o wysokim sprężu, pozwalającym na pokonanie dużych oporów instalacji wentylacyjnej. Dodatkowo, nasze urządzenia projektujemy w taki sposób, aby pomimo kompaktowych wymiarów, opory powietrza podczas przejścia przez rekuperator były minimalne.

Co ważne, konstruując wymienniki ciepła w naszych rekuperatorach, stawiamy na to, aby strumień nawiewny nie mieszał się z wywiewnym (chcemy nawiewać wyłącznie świeże powietrze). Dlatego nie znajdziesz w naszej ofercie np. wymienników obrotowych, w których następuje podmieszanie strumieni.

Podsumowując, wszystkie powyższe czynniki sprawiają, że wybierając rekuperator PRO-VENT masz pewność nawiewania do budynku wyłącznie świeżego powietrza w bardzo wydajny sposób.

pro-vent-sprawna-wentylacja-wybór-rekuperatora

2. WYSOKI STOPIEŃ ODZYSKU CIEPŁA – WYBÓR REKUPERATORA

Rekuperator to centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła. Oprócz zapewnienia sprawnej wentylacji, powinien także maksymalnie ograniczać straty ciepła zachodzące w procesie wymiany powietrza.

Wymienniki ciepła w rekuperatorach PRO-VENT są wykonane z tzw. polipropylenu kanalikowego, elastycznego materiału, na dodatek bardzo dobrze przewodzącego ciepło. Autorska, opatentowana przez nas niesymetryczna konstrukcja wymiennika ciepła umożliwia odzysk ciepła z powietrza wywiewanego na poziomie: dla rekuperatorów krzyżowych ponad 70%, natomiast dla rekuperatorów przeciwprądowych nawet 95%. Co więcej, Wyniki te zostały potwierdzone przez zewnętrzną certyfikowaną jednostkę badawczą (ITEPIB w Radomiu).

Rekuperatory PRO-VENT zapewniają więc znaczne oszczędności – wyrzucają na zewnątrz zużyte powietrze, ale zatrzymują jego ciepło wewnątrz budynku.

rekuperator-odzysk-ciepla-wybór-rekuperatora

3. ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

Oprócz oszczędności, jakie daje zatrzymanie ciepła z powietrza zużytego, bardzo ważny jest również niski pobór energii. W rekuperatorach najwięcej prądu zużywają wentylatory, dlatego stawiamy na dobór wydajnych, ale bardzo energooszczędnych podzespołów. Kluczowym parametrem, który należy sprawdzać jest tzw. współczynnik SFP (Specific Fan Power), czyli zużycie energii w odniesieniu do nawiewanego strumienia powietrza.

Rekuperatory PRO-VENT bez wątpienia wyróżniają się współczynnikiem SFP na bardzo niskim poziomie. W naszych kartach katalogowych dla każdego urządzenia pokazujemy też bardzo dokładną charakterystykę poboru mocy wentylatorów w relacji do wydajności oraz sprężu instalacji wentylacyjnej.

MISTRAL_SMART_400_EC_moc

4. OSZCZĘDNA EKSPLOATACJA (NISKA CENA FILTRÓW)

W trakcie eksploatacji rekuperatora nie tylko pobór prądu jest istotny. Jeśli mamy przed sobą wybór rekuperatora, warto zwrócić uwagę na potencjalne koszty eksploatacyjne również z tytułu wymiany filtrów powietrza.

Rekuperatory PRO-VENT wyróżniają się na rynku ceną filtrów nawet o połowę niższą niż w konkurencyjnych urządzeniach. Biorąc pod uwagę, że filtry powinny być wymieniane średnio co ok. 3 miesiące, daje to realne dodatkowe oszczędności dla Użytkownika.

skarbonka

5. WIELOLETNIA BEZAWARYJNA PRACA

Rekuperatory PRO-VENT są również bardzo cenione przez Instalatorów za swoją bezawaryjność. Pomimo formalnego okresu gwarancyjnego trwającego 2 lata, nasze urządzenia bardzo często pracują niezawodnie nawet przez kilkanaście lat, służąc naszym Klientom i ich rodzinom.

Spowodowane jest to tym, że w przeciwieństwie do większości naszych konkurentów, automatykę naszych urządzeń projektujemy i tworzymy samodzielnie. Pozwala nam to po pierwsze na maksymalne wykorzystanie możliwości naszych rekuperatorów, ale także na szybkie wdrażanie usprawnień już na wczesnym etapie życia produktu.

Dodatkowo, nasza kadra menadżerska prowadzi stałą, drobiazgową analizę ewentualnych zgłoszeń serwisowych, co pozwala na eliminację najdrobniejszych problemów z funkcjonowaniem naszych urządzeń.

rekuperator-pro-vent-bezawaryjnosc

6. WYSOKA JAKOŚĆ WYKONANIA

Rekuperatory PRO-VENT w ostatnich latach regularnie zdobywają wyróżnienia związane z jakością. Nasze urządzenia zostały już trzykrotnie wyróżnione Złotym Godłem Konsumencki Lider Jakości za lata 2017-2019, w niezależnym badaniu preferencji konsumentów. Ponadto, naszym najnowszym wyróżnieniem jest Złoty Laur Klienta 2020. Oprócz niezawodności naszej automatyki, konstruując nasze urządzenia zwracamy uwagę na estetykę wykonania i elegancki wygląd, dzięki czemu nasze rekuperatory są trwałe i bardzo ładnie prezentują się w domach naszych Klientów.

rekuperator-pro-vent-jakosc

7. WYGODNE STEROWANIE – WYBÓR REKUPERATORA

Stając przed zadaniem, jakim jest wybór rekuperatora, należy również przyjrzeć się możliwościom jego automatyki. Automatyka rekuperatorów PRO-VENT charakteryzuje się tym, że może być bardzo dobrze dopasowana do potrzeb Użytkownika – w zależności od skomplikowania samej instalacji wentylacyjnej, ale także od preferencji Klienta. W naszej ofercie posiadamy kilka możliwości – od najtańszych, bardzo prostych sterowników do nieco droższych, ale bardzo nowoczesnych i wygodnych rozwiązań.

W szczególności polecamy nasz najnowszy dotykowy manipulator graficzny RC7, który jest bardzo chwalony za estetyczny wygląd, a także intuicyjność (właściwie nie wymaga instrukcji).

rc7-ekran-glowny

Dla użytkowników najbardziej ceniących sobie wygodę sterowania, polecamy również dodatkowy moduł sterowania zdalnego dla urządzeń mobilnych – WebManipulator.

kat-ster-webmanipulator

8. INTELIGENTNY ALGORYTM ROZMRAŻANIA

Należy mieć świadomość, że w okresie zimowym rekuperatorom towarzyszy proces zamarzania skroplin w wymienniku ciepła. Należy pamiętać, że jest to nieuchronne, zupełnie normalne zjawisko w naszej strefie klimatycznej i bardzo ważny jest sposób poradzenia sobie z tym przez producenta rekuperatorów.

Ponieważ w rekuperatorach PRO-VENT automatykę tworzymy samodzielnie, również do procesu rozmrażania podchodzimy w innowacyjny sposób. Stawiamy na to, aby proces rozmrażania zachodził jak najmniej uciążliwie dla Użytkownika, a więc w sposób sprawny, ale krótki i energooszczędny. Dlatego nasza automatyka stale analizuje temperatury w rekuperatorze i włącza wybrany algorytm rozmrażania cyklicznie, tylko kiedy zaczyna zachodzić ryzyko szronienia wymiennika.

9. WYBÓR REKUPERATORA – WYBIERZ POLSKI PRODUKT

Firma PRO-VENT jest lokalnym producentem rozwiązań dla wentylacji, mającym w 100% polski kapitał. W związku z tym, wybierając nasze produkty wspierasz polską przedsiębiorczość i rozwijasz polską gospodarkę.

polski-rekuperator-pro-vent-wybór-rekuperatora

POZNAJ WSZYSTKIE MODELE REKUPERATORÓW MISTRAL